47 30 Juni 1931 VERBETERING GLIPPERWEG EN DOORTREK- KING ELECTRISCHE TRAMLIJN. Aan den Raad. Bij Koninklijk Besluit van 4 Januari 1930 is over- eenkomstig de vergunningsvoorwaarden van Gedepu- teerde Staten van Noord- en Zuidliolland aan de Brockway—Bus Maatscliappij siechts voor 3 jaar vergunning verleend tot exploitafie van haar autobus- dienst HaarlemLeiden. De N.V. Noord—Zuidhol- landsche Tramweg Maatschappij wil in dat tijdsverloop overgaan tot electrificalie van haar lijn Heemstede Leiden. De Directie der genoemde Maatschappij heeft daarom met ons College contact gezocht teneinde in overleg te geraken tot uitvoering van de verschillende werkzaamheden. Ons College was gaarne tot overleg bereid, omdat electrificatie voor het Zuidelijk deel der gemeente van groot belang wordt geacht. Tevens verdient het naar onze meening aanbeveling tegelijk met bedoelde electrificatie over te gaan tot aanleg van den Glipperweg als op het uitbreidingsplan is aangegeven omdat dan in aansluiting aan Valkenbur- gerlaan en Heemsteedsche Dreef een flinke verkeers- weg wordt tot stand gebracht. Ook de Directie van de Maatschappij stdt aanleg van den Glipperweg overeenkomstig het uitbreidingsplan op prijs omdat daardoor de geiegenheid wordt verkregen tot aanleg, zooveel mogelijk, van een dubbelsporige lijn. Het is de bedoeling de baan aan te leggen als volgt een dubbele baan, afzonderlijk van den rijweg, vanaf ae zwemvijvers tot de molen „De Nachtegaal" van de firma Höcker, van daar tot de Prinsenlaan een dubbele baan in den rijweg, vervolgens een enkele baan in den rijweg tot Gliphoeve en daarna weer een dubhele baan, afgescheiden van den rijweg, tot de grens van Bennebroek. Van de zwemvijvers tot den ingang van Groenendaal wordt aan weerszijden van de trambaan een rijweg aangelegd voor het overige gedeelte wordt, langs de afzonderlijke baan, slechts de rijweg aan de Westzijde daarvan tot stand gebracht. Wanneer tot bouw aan de Oostzijde van den ülip- perweg wordt overgegaan zal eerst de aanleg van den Oostelijken rijweg plaats hebben.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 35