47 30 Juni 1931 Voor uilvoering van deze plannen is het noodzake- iijk dat wordî overgegaan tot aankoop van slrooken grond en tot verbreeding en vernieuwing van de Van Merlenbrug en van de Güpperbrug. Tevens is het gewenscht de leidingen van gas, water en electriciteit te verleggen omdat deze anders öf gedeelteiijk onder de trambaan zouden blijven of koinen te liggen, öf onder een gesloten wegdek zouden komen. Met het oog op het noodzakelijk onderhoud en het maken van aansluitingen verdient dit geen aanbeveling. De kosten, welke zijn verbonden aan de verbetering van den Glipperweg als boven aangegeven worden geraamd op rond f 271.000.gespiitst als volgt 1e. beharding rijwegen en voetpaden f 82 000. 2e. rioleering en straatkolken „15.000.— 3e. vernieuwing bruggen (Van Merlen- brug op 26 M. brzedie en Glipperbrug op 16 M. breedte) 4e. ophooging en slootgravingen 5e. verplaatsen hekken enz. 6e. grondaankoop 7e. verleggen leidingen enz. 8e. onvoorzien Uiteraard dienen deze kosten niet geheel voor reke- ning der gemeente te komen, doch behoort een gedeelte te worden gebracht ten laste van de Tram- weg-Maatschappij Over de bepaling dezer bijdrage zijn verschillende besprekingen gevoerd. Ten slotte heeft de Maatschappij zich bereid verklaard de volgende bijdrage te verleenen le. de helft van de kosten van grondaankoop, verplaatsen en maken van terrein afscheidingen, aan- vulling en ophooging van terreinen en wegen tot de vereischte hoogte 2e. de helft van de arbeidsloonen te betalen voor het verleggen van de bestaande en het leggen van nieuwe hoofdleidingen voor water, gas en eleclriciteit, het wijzigen van de bestaande straatverlichting en van de huisaansluitingen voor gas, water en electriciteit, voorzoover dit veiband houdt met de verlegging der hoofdleidingen en verbreeding of wijziging van den weg; 3e. f 22.400.als bijdrage in de kosten van ver- nieuwing en verbreeding van de Van Merlenbrug en van de Glipperbrug. „76.C00.— „25.000.— „10.000,— „28.000. - „28.000,— 7.000,—

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 36