41 30 Juni 1031 Wij hebben over het ontwerp het advies gevraagd van de Commissiën van Overleg, welke daarvoor in een gecombineerde vergadeiing bijeen zijn geweest. Na kennisneming van het uitgebracht advies stellen wij U evenwel voor om de Commissie te doen be- staan uit een lid van ons College, tevens Voorzitter, en drie leden van Uwen Raad, benevens uit de ver- tegenwoordigers der organisaties. Wij hebben ons steeds op het standpunt geplaatst dat de Commissie van Overleg moet worden be- schouwd als een Commissie van advies, zonder eenige regelende bevoegdheid en worden in die meening gesterkt door verschillende bepalingen van de gemeen- tewet, door artikel 125 der Ambtenarenwet en door de behandeiing van dit artikel in de Tweede Kamer. Dat sluit evenwel niet uit dat wij ons kunnen voor- stellen dat de vertegenwoordigers der organisaties het juister achten het overleg omtrent rechtspositie en arbeidsvoorwaarden <e plegen met vertegenwoordigers van de Coliege's welke die voorwaarden ook hebben vast te stellen, dan met de hoofden van takken van dienst. Wij achfen bij nadere overweging die wijze van samenstelling dan ook de meest juiste, zoodat wij U in het nieuwe ontwerp voorstellen in dien geest te besluiten. De hoofden van takken van dienstzullen echter niet gemist kunnen worden in de vergaderingen waarin punten aan de orde komen, die hun tak van dienst raken. Hun aanwezigheid als adviseerend lid is daarbij zeer gewenscht. Het ontwerp reglement, hetwelk wij U hierbij aan- bieden, is samengesteld overeenkomstig het advies, door de Commissiën van Overleg uitgebracht, behou- dens hetgeen hieronder omtrent enkele artikelen nader zai worden medegedeeld. Artikel 3. Door de Commissie is voorgesteld dit artike! zoo te wijzigen dat de Secretaris niet aan de gedachten- wisseling kan deelnemen. In de bestaande reglementen is deze bevoegdheid wel opgenomen en lieeft deze bepaling niet tot moeilijkheden aanleiding gegeven. Voor zoover dit in andere gemeer.ten misschien wel het geval is geweest, behoeft dit voor ons geen aan- leiding te zijn de bepaling uit het reglement te schrap- pen. Ons College stelt dus prijs op behoud der redactie opgenomen in artikel 3.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 8