64 1 September 1931 HEEMSTEDE, 24 Augustus 1931. Aan den Gemeenteraad van Heemstede. De ondergeteekenden, leden van den Raad, hebben de eer U te verzoeken, wel te wülen besluiten, dat bet getal leden van de verschillende Commissies met één wordt uitgebreid en dat besluit te willen nemen vöör tot de verkiezing van de nieuwe Commissies wordt overgegaan. Het wi! ondergeteekenden voorkomen, dat het hoofddoel van de Commissies is, het zooveel mogelijk voorbereiden in klein comité van de verschillende raadsvoorstellen, opdat vöör de behandeling in den Raad de Raadsleden uit het advies van de Commissies de opinie kunnen leeren kennen van hun vertrouwens- mannen in die Commissies. Dat zal zeker bevorderlijk zijn aan een vlot verloop in de raadsvergadering en lange discussies voorkomen. Een absolute voorwaarde daarvoor is echter o.i. dat in alle Commissies zooveel mogelijk de stem ge- hoard kan worden van de verschillende partijen in den Raad. Bij het tegenwoordige aantal leden in de Commis- sies (drie) zal het moeilijk zijn een zoodanige samen- steiling tot stand te brengen, zoodat alsdan één of meer in aantal belangrijke partijgroepen niet hun stem zullen kurinen doen hooren in één of meer misschien belangrijke Commissies, hefgeen ons niet wenschelijk voorkomf. Vandaar hun voorstel tot uitbreiding met één lid, waardoor meer kans bestaat, om te komen tot wat zij wenschelijk achten. Hoogachtend, (get.) H. M. van Unen. J. Vring Sr. S. Rijkes.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 1