T f 5a 28 Januari 1932 WACHTDIENSTEN IN QROENENDAAL. Aan den Raad. In dë U aaügeboden ontwerp-gemeentebegrooting voor 1932 is bij volgnummer 323 „Uitgaven voor Gröenendaal" uitgetrokken voor betaling voor wacht- diensten van plantsoenwachters een bedrag van f 5000. Dit bedrag is hooger dan vorige jaren werd geraamd, in verband met de voorgenomen reorganisatie van deze wachtdiensten, waarover ook in Uwe vergaderin- gen meerdere malen is gesproken. In onze heden gehouden vergadering heeft onze Voorzitter mededeeling gedaan van de wijze waarop hij de bewaking van Groenendaal opgelost zou willen zien. Deze bewaking zou hij van de piantsoenwachters willen overdragen aan het politiepersoneel, teneinde deze bewaking op de meest economische wijze te kunnen regelen. Een gevolg daarvan zal zijn, dat eene uitbreiding van het politiecorps met twee man zal moeten plaats hebben. De dagelijksche surveillance kan dan aan een agent van politie worden opgedragen, terwijl deze des zomers vanuit het politiepersoneel kan worden geassisteerd. Ons College kan zich met deze oplossing vereeni- gen, zoodat wij U voorstellen den Burgemeester te machtigen over te gaan tot de aanstelling van twee. agenten van politie. Wij meenen dat de daardoor in te voeren nieuwe wijze van bewaking van Groenendaal ongeveer 1 April a.s. zou kunnen ingaan. De thans fungeerende plantsoenwachters weten daardoor tijdig tevoren dat hunne wachtdiensten ophouden. Indien Uwen Raad zich hiermede kan vereenigen, stellen wij ons voor U nader de noodige begrootings- wijziging aan te bieden, omdat deze regeling eener- zijds eene verhooging zal doen ontstaan van de uitga- ven voor de politie, terwijl anderzijds het nu uitge- trokken bedrag voor bewaking van Groenendaal zal kunnen worden vernrinderd. Bij die begrootingswijzi- ging kan dan tevens rekening gehouden worden met

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 15