32 28 April 1932 TEWERKSTELLEN VAN WERKLOQZEN. Aan den Raad. Het zal U bekend zijn, dat als regel is aangenomen, dat alleen diegenen voor plaatsing bij de werkverschaf- fing in aanmerking kunnen knnen, diê tenminste één jaar in deze gemeente wonen en die bovendien een verze- kering tegen de nadeelige gevolgen van werkloosheid hebben gesloten. Deze regeling werd getroffen niet alleen om te voorkomen dat personen zich in deze ge- meente vestigen meer in het bijzonder met het doel om bij de werkverschaffing te worden aangenomen, doch voornamelijk ter bescherming van de belangen van de reeds jaren alhier wonende werkloozen. Immers voor hen beteekent vestiging van werkioozen vermin- dering van de gelegenheid tot plaatsing bij de werk- verschaffing en voorts vermindering van de gelegen- heid tot het verkrijgen van werk bij particulieren. Het is ons echter gebleken, dat, ondanks den eisch dat tewerkstelllng als regel alleen kan plaats hebben na verblijf in de gemeente van ten minste één jaar, de geldende steunregeling en de mogelijkheid van plaatsing bij de werkverschafiing toch een zoodanige aantrekkingskracht uitoefenen dat verschillende perso- nen zich meer in het bijzonder daarvoor in deze ge- meente hebben gevestigd. Wij meenen dat de vestiging van dergelijke personen in het vervolg zooveel moge- lijk moet worden voorkomen. Een middel om dat doel te bereiken bestaat naar onze meening in verlenging van den termijn, waarna tewerkstelling bij de gemeen- te kan plaats hebben, met één jaar, zoodat deze ter- mijn dan wordt gebracht op 2 jaar. Wij hebben over dit denkbeeld advies ingewonnen van de Werkloosheidscommissie, die zjch met deze oplossing volkomen kan vereenigen. Met genoemde Commissie zijn wij echter van oordeel dat hetgewenscht is een overgangsrnaatregel te treffen en te bepalen dat de eisch, dat een werklooze om voor plaatsing bij de werkverschaffing in aanmerking te kunnen komen gedurende ten minste 2 jaar onafgebroken in deze ge- meente moet wonen, alleen zal gelden voor hen die zich nâ 1 Januari 1932 alhier hebben gevestigd of

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 29