49 28 Juli 1932 BOUW GEZONDHEIDSHUIS. Aan den Raad. In Uwe vergadering van 28 April 1932 werd te onzer beschikking gesteld een bedrag groot f 500.voor het ontwerpen van plannen voor de stichting van een ge- zondheidshuis in deze gemeente. Nagegaan is aan welke eischen een dergelijk gebouw behoort te voldoen, als- mede welke plaats als het meest geschikt voor de oprichting van dat gebouw moet worden aangemerkt. Uit den aard der zaak is het gewenscht alle diens- ten, welke met de gezondheidszorg zijn belast in één gebouw onder te brengen. Daarvoor komen dan in de eerste plaats in aanmerking zuigelingenzorg en kleu- terzorg, welke thans op zeer primitieve wijze onderdak hebben gevonden in een lokaal van het politiebureau. Tengevolge van het steeds tôenemend gebruik dat van zuigelingenzorg en kleuterzorg wordt gemaakt is het dringend noodig dat in den bestaanden toestand verandering wordt gebracht. Immers een wachtkamer ontbreekt, evenals een gelegenheid voor berging van kinderwagens, terwijl ten slotte de kamer waar de kinderen worden ontkleed, tevens als wachtkamer dienst moet doen. Verder zal in het gebouw moeten worden onderge- bracht het magazijn van het Witte Kruis. Het materieel van het Witte Kruis en van de vereeniging voor de tuberculosebestrijding (Wijkverpleging) is thans op- geslagen in een houten schuur achter de woning van de wijkverpleegster aan de Havenstraat, welke schuur reeds jaren oud is en voor sneeuw en stof de goede- ren niet beveiligt, zoodatb.v. matrâssen of bedden niet kunnen geborgen worden. Een goed overzicht van het materieel en een behoorlijk onderhoud is door de wijze van opberging niet mogelijk, terwijl een gelegenheid tet reiniging en ontsmetting in het geheel niet aanwe- zig is. In het gebouw zal voorts onderdak vinden de wijk- verpleging. De wijkzusters hebben de beschikking noo- kig over een vertrek waar zij patienten kunnen behan- delen en waar bovendien gelegenheid bestaat voor het gebruik van de hoogtezon.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 7