54 29 September 1932. 3 Artikel 6. 1. De boekhouding van het bedrijf wordt gevoerd naar de methode van dubbel boekhouden. 2. De boeken moeten een volledige en nauwkeu- rige verantwoording geven van de bezittingen en schulden, baten en lasten, ontvangsten en uitgaven van het be- drijf. De uitkomsten der verschillende onderdeelen moeten daaruit duidelijk en zoo nauwkeurig mogelijk blijken. 3. Burgemeester en Wethouders kunnen nadere voor- schriften geven omtrent de inrichting van de boekhouding. Artikel 7. Ten aanzien van de bedrijven, waarvoor een reke- ning is genomen bij den postchëque- en girodienst, geldt de bepaling, dat de boekhouder over die rekening per giro of per chêque kan beschikken, mits het advies omtrent de beschikking per chêque de medeondertee- kening draagt van den Voorzitter der Commissie van bijstand. Artikel 8. Leveringen en diensten van bedrijven onderling en van bedrijven aan de gemeente of omgekeerd, worden aan en door elk bedrijf vergoed alsof zij ten behoeve van een derde hadden plaats gehad, tenzij de raad in bepaalde gevallen anders mocht besluiten. Artikel 9. De gemeente verstrekt aan het bedrijf het noodige kapitaal tegen den koers en de rente, waartegen zij zelve leent, of, zoo de gemeente ten behoeve van kapitaalverstrekking aan het bedrijf nog geen geldleening heeft aangegaan, tegen de in elk geval door den raad, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, te bepalen rente. Artikel 10. 1. Wanneer de kasgelden van een bedrijf en het saldo bij den postchêque- en girodienst een voor dat bedrijf door Burgemeester en Wethouders vast te stellen bedrag overschrijdt en het meerdere niet benoodigd is voor onmiddellijk te verrichten betalingen, wordt het meerdere gestort bij den gemeente-ontvanger of bij de door den Kaad aangewezen of aan te wijzen instelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 15