54 29 September 1932. 9 2. De boek'nouding zal zoodanig worden ingericht dat daaruit de uitkomsten van elk der eigendommen of van de aldus simengevoegie eigendommen duide- lijk blijkt. rArtikel 23. 1. De voor aanleg van straten en wegen, met in- begrip van plantsoenen en speelterreinen in beslag genomen eigendommen worden, behoudens het be- paalde in het tweede lid van dit artikel, zonder ver- rekening met de gemeente uit het bedrijf genomen. 2. In bijzondere gevallen kan bij het uit bedrijf nemen van plantsoenen en speelterreinen van het be- paalde in het eerste lid van dit artikel worden afge- weken. In deze gevallen wordt het te verrekenen be- drag door den gemeenteraad vastgesteld. Artikel 29. 1. Indien eenig deel vandein het bedrijf gebrachte eigendommen wordt bestemd voor getneentelijke be- drijven of wel ten behoeve van den openbaren dienst, anders dan in de gevallen bedoeld in artikel 28, moet dat deel uit het bedrijf worden genomen tegen vergoe- ding van de geschatte waarde. 2, Wanneer eenig deel van de eigendommen ten behoeve van den openbaren dienst in het bedrijf gere- serveerd blijft, wordt het exploitatietekort op dit deel door de gemeente uit hare gewone tniddelen aan het bedrijf vergoed. Artikel 30. 1. lndien bij verkoop van eigendommen deze meer opbrengen dan de boekwaarde, vermeerderd met de kosten van straten en wegenaanleg en andere kosten, verbonden aan het in gereedheid brengen der terreinen, voor zoover die kosten nog niet op de waarde der eigendommen zijn bijgeboekt, wordt het verschil be- schouwd als winst. 2. Deze winst uit verkoopen wordt bestemd tot reserve. Deze reserve strekt tot dekking van bij ver- koop of periodieke taxatie gebleken nadeelige ver- schillen overeenkomstig het bepaalde in alinea 3 van dit en alinea 3 van artikel 34, tenzij de gemeenteraad in een bepaald geval anders besluit. 3. Indien bij verkoop van eigendommen deze min- der opbrengen dan de boekwaarde, vermeerderd met

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 21