56 29 September 1932. op of boven openbaren gemeentegrond ecn vast recht te heffen van f 10. Ten aanzien van de rechten voor de pleiziervaar- tuigen heeft ons College zich weder gesteld op zijn standpunt, in 1928 aangenomen om het tarief te bepa- len als volgt Voor vaartuigen van minder dan 5 Meter per dag f 0.50 5-10 Meter f0.75 „10 Meter en meer f 1. Het jaartarief wordt door ons nader voorgedragen op respectievelijk f 10.f 15.en f 25.— In den regel zal de jachthaven worden aangewezen als ligplaats voor pleiziervaartuigen. De mogelijkheid bestaat, dat enkelen de voorkeur blijven geven aan de vroegere ligplaats tusschen de Molenbrug en de Alge- meenen Begraafplaats. In de concept-verordening wordt dit gedeelte voor de ingezetenen beschikbaar gesteld tegen het gewone tarief, terwijl voor niet-ingezetenen een hooger tarief wordt voorgesteld. Dit is niet nieuw, want ook in de bestaande veror- dening wordt dit onderscheid gemaakt. Uitdrukkelijk wordt erop gewezen, dat in de eerste plaats voor de ingezetenen de noodige ruimte beschikbaar nroet blijven. Een sterke uitbreiding van het aantal zomergasten zou dit beginsel in gevaar kunnen brengen en dit zou ten slotte moeten leiden tot uitbreiding van het havengebied wat voor onze gemeente niet noodzakelijk is. Overigens worden in de verordening geen wijzigin- gen voorgesteld. Wij bieden U hierbij ter vaststelling aan de concept- verordening tot heffing en invordering van de hierboven vermelde rechten. Heemstede, 14 September 1932. Burgemeester en Wethouders van Heemstede J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 28