Artikel 3. Onder ton wordt verstaan 1003 K.G. laadvermogen. De inhoud van een vaartuig wordt berekend naar den Rijksmeetbrief, of daarmede gelijk te stellen stuk. Bij gemis daarvan wordt de inhoud of het laadvermo- gen geschat door den ambtenaar, met de invordering van de rechten belast, tenzij de schipper of de eige- naar verkiest, dat het vaartuig op zijn kosten door een deskundige, door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen, worde gemeten. Voor roeibootjes, behoorende bij vaartuigen, waar- voor reeds rechten zijn betaaldvoor vaartuigen recht- streeks in dienst van het Rijk, de Provincie of de Gemeente en voor schepen of vlotten, die alleen van gemeentewater gebruik maken voor doorvaren, zijn geen rechten verschuldigd. De rechten zijn bij stremming der scheepvaart ten- gevolge van vorst niet langer verschuldigd dan over het tijdvak waarover zij zijn of hadden moeten zijn voldaan. Artikel 4. Voor de toepassing dezer verordening wordt elk jaar gerekend te loopen van 1 Januari tot en met 31 De- cember, elke maand van den eersten tot en met den laatsten dag der maand, terwijl onder een week wordt verstaan een aaneengesloten tijdvak van 7 dagen. Artikel 5. Deze rechten zijn verschuldigd door dengene, die de vergunning heeft aangevraagd, of zijne rechtverkrijgen- den. Van deze heffing is vrijgesteld het gebruik van gemeentegrond of het hebben van particuliere werken of inrichtingen, waarvan belanghebbenden zich het recht bij overeenkomst hebben voorbehouden, alsmede in het geval dat de verplichting tot betaling der rech- ten het gevolg zou zijn van een door het gemeente- bestuur bevolen wijziging van den bestaanden toe- stand. Artikel 6. Indien vöör het verstrijken van den termijn, waarvoor het recht is betaald, de vergunning wordt ingetrokken,

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 33