DOORTREKKING CRAYENESTcRSINGEL EN LANCKHORSTLAAN. Aan den Raad. Door den heer A. de Maaker, architect te Haarlem, is ons namens zijn lastgevers verzocht, om van gemeente- wege over te gaan tot doortrekking van de Lanckhorst- laan en van de Crayenestersingel (Westzijde) vanaf de Lanckhorstlaan tot de Adriaan Pauwlaan en tot den aanleg van een gedeelte Crayenestersingel (Oostzijde). De kosten van aanleg van deze wegen, met inbegrip van de verbetering van de Adriaan Pauwlaan nabij de Bosch en Hovenbrug en den Bronsteeweg, werden door den dienst van Openbare Werken geraamd op f 21.500,— en uitgevoerd in werkverschaffing op f 26.000.—. Bedoelde lastgevers zullen aan de gemeente om niet cverdragen de vcor dezen wegenaanleg benocdigde strooken gror.d alsmede den grond, bestemd voor de te graven singel, een en ander ter gezamenlijke opper- vlakte van plm. 3832 M2. Bovendien zullen zij in de kosten van uitvoering van deze werken een bijdrage betalen van f 18.400.—. Door de gemeente zal slechts behoeven te worden overgedragen een tweetal per- ceelen grond en water ter gezamenlijke oppervlakte van plm. 90 M2. Indien tot doortrekking van de Lanckhorstlaan wordt overgegaan, is het tevens noodzakelijk, het stamriool vanaf den Bronsteeweg via de Lanckliorstiaan door te trekken tot aan de Paulus Buyslaan. De kosten daaraan verbonden worden geraamd op f 7400.en uitgevoerd in werkverschaffing op f8400. Het totaal te verwerken arbeidsloon is te stellen op f 13.000.—. De uitvoering van deze belangrijke werken in werk- verschaffing waarvoor slechts een crediet noodig is van f 16.000.— biedt de navolgende voordeelen le. de doortrekking van de Lanckhorstlaan ontlast de smalle Koediefslaan van een gedeelte van het door- gaande verkeer en heft de hinderlijke verbrokkeling van de Lanckhorstlaan voor het grootste gedeelte op 2e. de gelegenheid om de loozing van het rioolwater van Bosch en Hoven en het raadspensïonaris-kwartier 24 November 1932.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 23