91 December 1932 danig in die leggers is aangewezen, tenzij wordt aan- getoond dat eene misstelling in die leggers heeft plaats gehad, of dat de vöör 1 Januari van het belastingjaar p aats gehad hebbende veranderingen daarin nog niet waren opgenomen, of dat vöör 1 Januari van het belas- tingjaar het genot op een ander is overgegaan. 3. De aangeslagene, die in den loop van het belas- tingjaar zijn rechten op het gebouwde eigendom waar- voor hij is aangeslagen, heeft verlorenj blijft niettemin voor het geheele bedräg van den aanslag over dat jaar aansprakelijk. Artikel 4. De belasting wordt berekend naar de huurwaarde. Voor gehuurde perceelen wordt de huurwaarde gesteld op het bedrag van den jaarlijkschen huurprijs volgens de overeenkomst, die in werking is bij het begin van het tijdvak waarover de belasting wordt geheven. Onder huurprijs wordt verstaan het bedrag aan geid, dat voor het gebruik moet worden betaaid, of de gelds- waarde van hetgeen in anderen vorm daarvoor moet worden gegeven, verhoogd met het bedrag of de ge'.ds- waarde van hetgeen tengevolge van beding ten Iaste van den huurder is, doch zonder dat beding ten Iaste van verhuurder zou zijn en verminderd met het bedrag of de geldswaarde van hetgeen tengevolge van beding ten laste van den huurder, doch zonder dat beding ten Iaste van den huurder zou zijn. Weekhuur wordt tot jaarhuur herleid door vermenig- vuldiging met 50. Als weekhuur wordt alleen aange- merkt de huur, die wekelijks moet worden betaald vol- gens een overeenkomst, die met de week eindigt. De huurwaarde van niet gehuurde perceelen wordt bepaald door vergeiijking nret onder normale omstan- digheden gehuurde perceelen van dezelfde of meest na- bijkomende soort en welke onder dezelfde of meest nabijkomende omstandigheden verkeeren. Wanneer de aard van een perceel deze vergelijking niet toelaat wordt de huurwaarde gesteld op zes ten honderd, berekend over de verkoopwaarde of, indien deze niet is te be- palen, over een som, door vergelijking afgeleid uit de verkoopwaarde van andere perceelen van dezelfde of meest nabijkomende soort en welke onder dezelfde of meest nabijkomende omstandigheden verkeeren.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 12