88 Deceinber 1932 BEGROOTINGEN 1933. Aan dcn Raad. Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij aan te bieden de ontwerp-gemeentebegrooting met de daarbij behoo- rende ontwerp-begrootingen voor de takken van dienst en van den dienst voor' Maatschappelijk Huipbetoon, allen voor het jaar 1933. De ontwerp-gemeentebegrooting sluit, wat den ge wonen dienst betreft in totaal met f 1.975.439,26 en wat den kapitaaldienst betreft met f 3.211.880.—. Het zal geen uitvoerig betoog behoeven dat de samen- stelling van deze begrooting ook voor ons vele moeilijk- heden heeft medegebracht. Het sluitend maken dezer begrooting was ons dan ook niet mogelijk zonder daarbij maatregeleif toe te passen en zonder U voorsteilen te doen, welke wij om begrijpelijke redenen liever achter- wege zouden hebben gelaten, doch die ten eenenmale. als noodzakelijk moeten worden geacht. Genoe.nde moeilijkheden spruiten voor onze gemeente niet alleen voort uit de ongunstige tijdsomstandigheden, doch zijn tevens voor een aanzienlijk deel gevolg van de omstan- dighcid dat thans, 5M jaar na de plaats gehad hebbende grenswijziging, nog steeds geen zekertreid bestaat oin- üent de schadeloosstellingen waarop de annexatiewet onze gemeente recht geeft. Dit feit heeft bij de samen- stelling van d& gemeente-begrooting sinds de annexatie te'.ke jare moeilijkheden meegebracht en doet dit ook thans nog, omdat daardoor belet wodt het vormen van een zuivere basis voor de financiën der gemeente. Tben het concept van de begrooting bij ons College in behandeling kwam gaf dit een ongedekt tekort aan van f 538.000.—, waarbij in het oog dient te worden gehouden dat bij de voorbereiding van dit concept reeds beteekenende bezuinigingen werden aangebracht. Dit groote tekort vindt in hoofdzaak zijn oorzaak in het volgende: In 1932 is onder no. 14 geraamd een bedrag groot f 250.000.wegens rente te ontvangen van de gemeen- te Haarlem voor te late betaling van schadeloosstel- lingen krachtens de artikelen 22 en 26 cler Annexatie- wet. Verwacht mag worden dat de afrekening dezer ;r

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 1