93 15 December 1932, 4 BORGSTELLING VOOR DE R.K. MIDDENSTANDS- WONINGBOUWVEREENIGING „HET OUDE POST- HUIS". Aan den Raad. Bij Uw besluit van 21 Januari 1926 werden wij o.a. gemachtigd om de gemeente tot uiterlijk 23 December 1937, onder afstand van de rechten van uitwinning en schuldsplitsing en verder van alle voorrechten en excep- tiën, bij de wet aan borgen toegekend of nog toe te ken- nen, borg te stellen ten behoeve van den heer Mattheus Zandbergen te Hillegom, voor de behoorlijke voldoening van al hetgeen deze uit welken hoofde ook, nu of later ter zake van de overeenkomst tot het aangaan van een tweede hypothecaire geldleening groot vijf en twintig- duizend gulden van de schuldenaresse, de Roomsch- Katholieke Middenstandswoningbouwvereeniging „Het Oude Posthuis", gevestigd te Heemstede te vorderen mocht hebben, onder uitsluiting van een beroep op schuldvergelijking. Bepaald werd, dat de leden van genoemde vereeniging zich allen persoonlijk en hoofdelijk tegenover de gemeen- te borg zouden moeten stellen voor de nakoming van alle door „Het Oude Posthuis" door het sluiten van bovengenoemde hypothecaire geldleening op zich te nemen verplichtingen, zulks onder afstanddoening van de voorrechten ven schuldsplitsing en eerder uitwinning, in de wet aan borgen toegekend en onder uitsluiting van een beroep op schuldvergelijking, met dien ver- stande dat de leden ieder voor zich nimmer tot meer- dere betaling wegens deze borgstelling en voor de borgstelling op de eerste hypotheek zullen gehouden zijn d: n tot een som van ten hoogste eenduizend gulden. In de akte van hypotheekneming is de aflossing als volgt bepaald In 1927 en 1928 telkens f 1.000.—in 1929 en 1930 telkens f 1.500.terwijl later telken jare een bedrag van f 2.900.^- zou worden afgelost. Deze aflossing is voor de vereeniging te bezwaarlijk gebleken. Reeds was zij genoodzaakt de aflossing van f 1.000.in 1928 na te laten en hetplanvan aflossing daardoor iets te verschuiven, zoodat is afgelost 2 X

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 21