93 15 December 1932. f 1.030.— 2 X f 1500.f 5300.waar- door op 31 December 1931 de schuld per resto be- droeg f 23.030.waarop in 1932 f 2.000.is of zal worden afgelost, zoodat de leening op het eind van het jaar nog f 18.030.^— zal bedragen. Het is voor de vereeniging onmogelijk om deze af- Iossing vol te houden. Zij heeft ons verzocht goed te keuren, dat het aflossingsplan zoodanig wordt gewijzigd dat het restant niet in 9 jaar, doch in 18 jaar wordt afgelost, naar het hierbij overgelegde plan. De hypo- theekhouder heeft zich bereid verklaard het rente pCt. te verlagen van tot5ls pCt. Hierdoor wordt verkregen, dat voortaan jaarlijks on- geveer eenzelfde bedrag voor rente en aflossing op de exploitatierekening zal drukken. Bij ons bestaan geen bezwaren tegen inwilliging van het verzoek. Wij zouden daaraan echter de voorwaar- de willen verbinden dat het aandeelenkapitaal wordt aangewend voor dekking van de verliezen. Afwijzing van het verzoek zou de vereeniging in directe financieele moeilijkheden brengen en dienten- gevolge zouden ook financieele moeilijkheden voor den borg ontstaan. Wij stellen U voor le. goed te keuren, dat de vereeniging met den geldgever de door haar voorgedragen overeenkomst sluit onder voorwaarde dat het geheele aandeelenka- pitaal wordt afgeschreven op de verliezen. 2e. Uw besluit van 21 Januari 1926, ten aanzien van de borgstelling ten behoeve van den heer M. Zandbergen te Hillegom zoodanig te wijzigen, dat de gemeente zich gedurende den duur der leening blijft borgstellen voor de verplichtingen, voortvloeiende uit deze leening, met handhaving overigens van de bepa- lingen, neergelegd in meergenoemd raadsbesluit De hierover uitgebrachte rapporten liggen voor U ter inzage. Wij hebben de eer U voor te stellen bijgaand ont- werp-besluit te bekrachtigen. Heemstede, 16 November 1932. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 22