Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat de ge- meentearts Dr. M. Colenbrander in den loop van 1932 den 65- jarigen leeftijd heeft bereikt in verband waar- mede hem op grond van het bepaalde in artikel 50 van het ambtenarenreglement met ingang van 1 Janu- ari 1933 ontslag dient te worden verleend. Dit ontslag en de mededeeling van Dr. E. A. M. Droog dat hij met ingang van 1 Januari 1933 zijn werkzaam- heden als gemeentearts van Wijk II wenscht te beëin- digen hebben ons aanleiding gegeven te overwegen op welke wijze in het vervolg in de geneeskundige ar- menzorg is te voorzien. Wij zijn daarbij uitgegaan van de gedachte dat het aanbeveling verdient de voor geneeskundige armenzcrg in aanmerking komende inwoners dezer gemeente in de gelegenheid te stellen ze!f hun geneeskundige te kiezen. Dit doel kan worden bereikt: le. door het aangaan van een overeenkomst ir.et geneeskundigen, die zich tot het verleenen van hulp aan armen hebben bereid verklaard en 2e. door het voor rekening der gemeente doen in- schrijven in een ziekenfonds van de daarvoor in aan- merking komende inwoners. Bij het aangaan van een overeenkomst met de ge- neeskundigen, genoemd onder le blijft de keuze be- perkt tot hen, die zich tot die overeenkcmst bereid hebben verklaard, terwijl omtrent specialisten hulp en levering van medicamenten en verbandmiddelen in dat geval nog nadere regels dienen te worden gesteld. De inschrijving van de daarvoor in aanmerking ko- mende personen in een ziekenfonds breidt de keuze van artsen belangrijk uit, terwijl geen nadere voorzie- ningen behoeven te worden getrot'fen cmtrent hulp van specialisten, tandheelkundige behandeling, verstrekking van genees- en verbandmiddelen e.d. Wij meenen dan ook dat deze inschrijving de meeste aanbeveiing ver- dient. Nagegaan is welke kosten aan het sluiten van der- gelijke verzekeringen zijn verbonden. Gebleken is, dat 15 December 1 GENEESKUNDIGE ARMENZORG.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 25