94 15 December 1932. op den grondslag van het aantal patienten dat thans door de gemeenteartsen wordt behandeld, de kosten van inschrijving in een ziekenfonds zullen bedragen plm. f 2000.per jaar. Op de begrooting voor 1933 is onder volgno. 442 voor geneéskundige armenverzor- ging geraaind f2450.—In verband met in de tegen- woordige tijdsomstandigheden te verwachten toename van het aantal personen dat voor gratis geneeskundige hulp in aanmerking za! komen, meenen wij dath-etuit- getrokken bedrag noodig zal zijn. De bedoeling is de kosten van deze verzekering te brengen ten laste van den gemeentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, aan welken dienst wij tevens de beoordeeling van de vraag of inwoners voor vrije geneeskundige hulp in aanmerking kunnen komen, zouden willen toevertrouwen. De administratie van de verzekering, welke van geringen omvang is, zal ook door dien dienst worden gevoerd. De regeling van de geneeskundige armenzorg, als boven bedoeld, hebben wij opgenomen in de hierbij gevoegde ontwerp-verordening, terwijl wij tevens een nieuwe instructie voor de gemeente-vroedvrouw hebben ontworpen. De vaststelling hiervan is noodig, omdat deze voorschriften thans zijn opgenomen in de instructie voor de gemeenteartsen en vroedvrouw. Wij geven U in overweging, indien U zichmetdeze ontwerpen kunt vereenigen, tot vaststelling daarvan over te gaan. Voorts deelen wij U mede dat wij het noodzakelijk achten dat de betrekking van controleerend gemeente- arts, welke thans door den gemeentearts van Wijk I wordt vervuld niet alleen gehandhaafd blijft, doch dat aan die functie eenige uitbreiding wordt gegeven. Wij zouden aan dezen functionaris willen opdragen het verrichten der kostelooze vaccinaties en van doodschouw; het onderzoe- ken van sollicitanten naar gemeentebetrekkingen, het ge- neeskundig toezicht op de ambtenaren, politiepersoneel en werklieden overeenkomstig de daaromtrent in de re- glementen opgenomen voorschriften, het adviseeren over opnaine in ziekenhuizen, krankzinnigengestichten, vacan- tiekoionies e.d., het houden van toezicht op de school- artsen, het adviseeren omtrent medische en hygienische aangelegenheden enz. In verband met de belangrijke uitbreiding van de bemoeiïngen van dezen geneeskundige achten wij het billijk dat de belooning wordt verhoogd van f300. tot f 500.per jaar. Een ontwerp-besluit tot wijziging

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 26