99 15 December 1932. BENOEMING ONDERWIJZEND PERSONEEL. Aan den Raad. Sedert den aanvang van den cursus 1931/1932 is het 2e leerjaar van de openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs aan den Bronsteeweg gesplitst, omdat het aantal leerlingen belangrijk meer bedroeg dan het voorgestelde maximum. Tengevolge van die splitsing werd het onderwijzend personeel met ingang van bovengenoemden cursus tij- delijk met één leerkracht uitgebreid. Die uitbreiding is steeds van tijdelijken aard geweest, omdat moest wor- den afgewacht of het leerlingenaantal van dien aard zou blijven dat splitsing van deze klasse ook in de toekomst noodig was. Bij den aanvang van den cursus 1932/1933 was het aantal leerlingen van het 2e leerjaar gestegen tot 39, terwijl het totaal aantal leerlingen van de school van 16 September 1931 tot 16 September 1932 was toe- genomen van 113 tot 133 en op 5 December j.l. 136 bedroeg. Hieruit valt op te maken dat de 2e klasse ook ver-f) der gesplitst zal moeten blijven. De tegenwoordige le klasse (gesplitst) telt 49 leerlingen. Wij achten het wenschelijk, mede in verband met de plaats gehad hebbende toename van het aantal leerlin- gen van de school, dat thans wordt overgegaan totbenoe- ming van een vaste leerkracht, welke benoeming niet anders dan het onderwijs ten goede kan komen. Ten einde daartoe te geraken hebben wij, na inge- wonnen advies van het Hoofd der school en na ge- pleegd overleg met den Inspecteur van het Lager (Jn- derwijs in de inspectie Haarlein de volgende voor- dracht opgemaakt 1. J. W. Stout, onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs te Zandvoort 2. F. Henneman, onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs no. 3 te Haarlem en 3. J. J. Bos, onderwijzer aan de school voor ge- woon lager onderwijs, Obischool te Amsterdam.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 41