December 1932 zou moeten vvorden uit salariskorting en belastingver- liooging zou dit laatste middel in een zoodanige mate moeten worden toegepast, dat daardoor opeens een veel te sterke verhooging zou moeten worden inge- voerd, wat wij U echter moeten ontraden. De gemeente beschikt echter over een reservefonds voor bijzondere doeleinden. Hiermede kan een te sterke belastingver- hooging zonder bezwaar worden opgevangen. Op het eind van dit jaar kan dit fonds met inbegrip van rente over 1932 gesteld worden op rond /365.000.Wij achten het alleszins geitchtvaardigd dat ten behoeve van 1933 daaruit een aanzienlijk bedrag wordt geput, te meer waar bij invoering van eene heffing van opcen- ten op de gemeentefondsbelasting welke voor het eerst over 1933/'34 kan geschieden, deze voor 1933 siechts over 8 maanden wordt ontvangen en er dus een over- gangsmaatregel noodig is om, wat hierdoor minder wordt ontvangen, op te vangen. Voorts wordt het na- deelig saldo 1931 veroorzaakt omdat in dat jaar geen schadeloosstelling krachtens art. 22 der annexatiewet werd ontvangen. Wordt deze in een Iater dienstjaar ontvangen dan behoort deze, voor zoover niet noodig om het tekort van 1932 te dekken, weer in het reserve- fonds te worden gestort, zoodat het naar onze meening toelaatbaar is bij de bepaling van het bedrag dat uit het reservefonds genomen zal worden, met dit nadeelig saldo rekening te houden. Wij achten het daarom ge- rechtvaardigd voor 1933 te beschikken over /300.000,- uit het reservefonds. Ten opzichte van de arbeidsvoorwaarden van het gemeentepersoneel mogen wij U in herinnering brengcn dat wij ons in ons voorstel, d.d. 27 April 1932, no. 33 inzake de korting op de rijksuitkeering krachtens de wet tot regeling van de financieele verhouding tusschen het R'ijk en de gemeenten bereid verklaard hebben bij de samenstelling van de ontwerp-begrooting voor 1933 nader onder de oogen te zien of het gewenscht is, dat ten opzichte van het gemeentepersoneel bijzondere maatregelen worden getroffen. Zooals U uit vorenstaande reeds gebleken zal zijn, hebben wij dit punt inderdaad overwogen en meenen vvij dat er aanleiding bestaat op de wedden en loonen eene tijdelijke korting toe te passen. Ons College was van meening dat deze gesteld kon worden op een uni- form percentage van 6. De opbrengst hiervan zou onge- veer f 24.000.zijn. Wij hebben een voorstel in dien geest in de Commissic van Overleg aanhangig gemaakt.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 4