88 December 1932 Behoudens de kleinst mogelijke minderheid, zoov/el van de organisaties a!s van de vertegenwoordiging van het gemeentebestuur, bestond in die Commissie tegen eene tijdelijke korting geen bezwaar, terwijl de meerderheid zich verder uitsprak voor eene korting met eenige pro- oressie. Het door ons voorgestelde percentage voldeed niet aan dit laatste. De organisaties stelden daartegen- over een voorstel om voor ieder f 1000. van koiting vrij te laten en van de rest 5 te korten, terwijl namens ons College de concessie werd gedaan genoegen te nemen met eene korting van 6 nadat vooi ieder 25 van de bezoldiging tot een maximum van f 1000.— wordt vrijgelaten. Dit laatste voorstel werd door de organisaties verworpen met 5 tegen 2 stemmen, terwijl bij de vertegenwoordiging van het gemeentebestuur de stemmen staakten, zoodat dit voorstel verworpen was. Het voorstel der organisaties, hetwe'k voor ons niet te aanvaarden was omdat de totale korting dan slechts ruim f 11.000.zou uitmaken, werd door de organisa- ties aangenomen met 6 stemmen tegen 1 en door de vertegenwoordiging van het genreentebestuur verwor- pen met 3 stemmen tegen 1 Er k'on dus in de vergadering van de Commissie van Overleg geen overeenstemming worden bereikt. Het rapport over deze vergadering ligt voor U ten Raadhuize ter inzage. Ons College heeft zich daarop nader over dit punt beraden. Wij meencn, al is geen overeenstemming be- reikt en daaidoor uus ook de onzerzijds gedane con- cessie niet meer geldig, niet te moeten vasthouden aan ecne uniforme korting van 6 Wij zijn hierin gesterkt door eene mededeeling van Gedeputeerde Staten dezer piovincie, waaruit blijkt dat zij voornemens zijn te be- palen, dat, behoudens tusschentijdsche wijziging, ge- durende de jaren 1933, 1934 en 1935 op de jaarwedden van de Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers eene tijdelijke korting zal worden toegepast van 6 met dien verstande, dat buiten de tijdelijke korting val- lcn 25 tot een maximum van f 1000.Aangezien deze regeling dus van toepassing zijn zal op de jaar- wedde van genoemde functionarissen in onze gemeente achten wij het niet juist voor ambtenaren en werklieden eene andere regeling te treffen. Wij stellen U daarom voor de korting voor het gemeentepersoneel in dien geest te regelen. Wij berekenden de opbrengst hiervan op ruim f 18.000 en hebben de verschillende begroo- tingen hiermcde in overeensteinming gebraclit.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 5