88 December 1932 Hct is U bekend dat ook wij het voor onze gemeente een groot belang achten wanneer de belastingdruk zoo gering mogelijk kan zijn. Aan verhooging van dien be- lastingdruk valt echter ook in onze gemeente niet te ontkomen. Een punt van beteekenis is daarbij of deze verhooging alleen gevonden zal worden in een hoogere heffmg van bestaande belastingen, dan wel of daarbij ook nieuwe heffingen aan U zuilen worden voorgesteld. Verhooging van bestaande belasting alleen zou vrijwel neerkomen op uitsluitend verhooging van de opcenten op personee'e belasting. Wij achten dit echter niet dc juiste oplossing. Wij meenen dat met eene verhoo- gnig van de opcenten op de Personeele belasting van 05 tot 100 moet worden volstaan. De meerdere op- brciigst tengevolge van deze verhooging ramen wij op j 50.000. Verder is door ons overwogen dat de gemeente gelei- delijk giooter ofters aan de wegen moet ten koste leg- gcn in den voim van kosten van aanleg en onderhoud, voor hunne verlichting benevens voor afvoer van water en vuil. De Ciemeeniewet opcnt in art. 280 cle gelegenheid om in de hicivoor ten laste van de geineente komende kos- ten eene bijdrage te vorderen bekend als „straatbelas- tmg". Wij achten het billijk in genoemde kosten eene bijdrage te vorderen en stellen ons voor dat deze belas- ting möët worden geheven van de eigenaren der ge- bouvyde eigendommen, zoodat ook niet-ingezetenen daarin worden aangeslagen. Omdat het bedrag der be- Iasting slechts gering is, vreezen wij niet dat deze in den vorm van huurverhooging op de bewoners zal wor- cfcn verhaald. Indien deze belasting v/ordt bepaald op 1 van de huurwaarde der perceelen wordt de opbrengst hiervan door ons geraamd op ongeveer f 17.000. Na toepassing van de hiervoren omschreven maat- regelen blijft dan echter nog te dekken een tekort van f 100.000. Wij stellen U voor dit te dekken door de helting van opcenten op de gemeenfefondsbelasting. Na daaromtrent met den Inspecteur der directe belastingen overleg te hebben gepletgd, meenen wij de opbrengst van 1 procent op genoemde belasting voor het be'as- tingjaar 19331934 te kunnen ramen op /5.000. Zooals wij reeds eerder opmerkten, komt bij eerste hef- fing van deze opcenten slechts 2/3 van de opbrengst tcn bate van het eerste jaar, in dit geval ten bate van 1933. Er zullen dus 30 opcenten noodig zijn om het

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 6