43 28 September 1933. VAKONDERWIJS OPENBARE SCHOLEN. Aan den Raad. Op ons voorstel van 10 September 1930, no. 74, is in Uwe Vergadering van 25 September 1930 besloten het onderwijs in lichamelijke oefening aan de leerlingen van de klassen 5, 6 en eventueel 7 der openbare lagere scholen te doen geven door een vakonderwijzer. In gemeld voorstel deelden wij mede, dat dit vakon- derwijs aan ieder der 3 openbare lagere scliolen ge- durende 3 lesuren per week zou worden gegeven. Aan de hand van de klassebezetting kon voor iedere school nagegaan worden hoelang dit voor iedere klasse zou zijn. Nu het in het algemeen gewenscht is met de ge- meentelijke uitgaven de noodige soberheid te betrach- ten, hebben wij overwogen, of ook op de uitgaven voor bedoeld vakonderwijs eene besparing kon worden verkregen. Het wil ons voorkomen, dat die besparing voor de lagere scholen valt te bereiken door het aan- tal uren eenigernrate te beperken. Blijkens door de hoofden der scholen aan ons uit- gebracht- advies, zou het vakonderwijs van 3 uren aan iedere school kunnen worden teruggebracht tot 3 les- uren van 40 minuten of in totaal 2 uren per week. Aan de Dreefschool ontstaat dan de toestand, dat bo- vengenoemd onderwijs binnen de schooluren valt, wat thans niet het geval is, terwijl het openluchtspel weer in de pauzes door de klasse-onderwijzers gegeven kan worden. Aan de school aan den Voorweg wordt ook thans reeds in de zomermaanden 1 uur zwemonderwijs ge- geven boven de lesuren voor lichamelijke oefening bestemd, welk zwemonderwijs uiteraard onder het laatstgenoemd onderwijs gerekend kan worden. Aan de Bronsteeschool kan het vrijkomende uur met openluchtspel, te leiden door een der gewone leer- krachten, worden aangevuld. Op grond van bovenstaande hebben wij getneend dat voormelde vermindering van het aantal uren vak- onderwijs voor de lagere scholen kon worden door- gevoerd. Uit den aard der zaak kan een dergelijke verandering het beste met den nieuwen cursus ingaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 7