55 26 October 1933. TEWERKSTELLING VAN WERKLOOZEN. Aan den Raad. In de Vergadering van 28 September j.l. hebben wij de toezegging gedaan, dat wij U over de vraag of aj dan niet subsidie aan het Rijk voor de uitvoering van werken in werkverschaffing zal worden aangevraagd, nader zullen rapporteeren. Wij hebben ons daarom in verbinding gesteld met den Minister van Sociale Zaken voor het verkrijgen van de noodige gegevens. Totheden mochten wij evenwel de verlangde inlichtingen niet ontvangen, zoodat wij nog niet in de gelegenheid zijn aan onze toezegging gevolg te geven. Wij zijn echter van meening dat, in afwachting daarvan, ten aanzien van de tewerkstelling van werk- loozen, nadere maatregelen dienen te worden genomen. Het zal U bekend zijn dat de gemeente op het oogenblik slechts weinig werken in uitvoering heeft, zoodat het aantal tewerkgestelde werldoozen zeer ge- ring is. Gewerkt wordt nu gedurende één week in ongeveer 8 9 weken. Werken van eenige beteeke- nis, welke op uitvoering wachten, zijn niet meer aan- wezig, zoodat binnen zeer korten tijd geen tewerk- stelling meer zal kunnen plaats hebben. Wij hebben meertnalen overwogen welke maatregelen genomen zouden kunnen worden orn de werkloozen zooveel mogelijk aan den arbeid te zetten. Naar onze meening kan dat doel worden bereikt door de werk- loozen arbeid te laten verrichten voor den steun, welken zij van de gemeente ontvangen. Wanneer op deze wijze wordt gehandeld is de gemeente in staat werken te laten uitvoeren, welke anders niet of in de eerste jaren niet tot stand zouden kunnen worden gebracht. Wij stellen ons voor, de werkloozen, voor zoover er plaats is, gedurende twee halve weken achtereen tewerk te stellen, te weten Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van de eene week en Maandag, Dinsdag en Woensdag van de volgende week. Als loon voor elke halve werkweek zal dan worden uitbetaald f 12.50, overeenkomende met een bedrag van ongeveer f0.57| per uur. Boven dat loon wordt aan de werkloozen uitgekeerd een bedrag gelijk aan den steun, welken zij

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 13