57 1933. BEGROOTINGEN 1934. Aan den Raad. Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij aan te bie- den de ontwerp-gemeentebegrooting, met de daarbij behoorende ontwerp-begrootingen voor de takken van 'dienst en van den dienst voor Maatschappelijk Hulp- betoon, allen voor het 'jaar 1934. De ontwerp-begrooting sluit, wat den gewonen dienst betreft in totaal met f 1.766.908.74 en wat den kapitaaldienst betreft met f 3.322.530. Het is U bekend dat voor het sluitend maken van de ontwerp-begrooting voorG933, naast de beschikking over een bedrag van f 343.000.— uit het reservefonds voor bijzondere doeleinden, nog" verhooging van belas- tingdruk ncodig. was. Wij kunnen U thans echter mede- deelen dat dit laatste voor 1934 niet noodig zal zijn. Wel zal echter, om de begrooting voor dit jaar sluitend te maken, ook thans beschikt rnoeten worden over een gedeelte van de reserve van de gemeente. Het komt ons echter voor dat de tegenwoordige bijzondere tijdsomstandigheden, die medebrëngen dat de begroo- .ting zoowel in inkomsten als in uitgaven aanmerkelijk in ongunstigen zin wordt beïnvloed, alleszins aanleiding geven dit m.iddel aan te wenden en dat, wanneer ooit, het bezit van eenige reserve thans voor de gemeente groote waarde heeft, orndat deze het mogelijk maakt sterke belastingverhooging te voorkomen of althans zoolang mogelijk uit te stellen, hetwelk ten opzichte van dé ingezetenen als van veel belang moet worden beschouwd. Ten opzichte van de schadeloosstellingen, voort- vloeiende uit de grenswijziging, heeft lang onzekerheid bestaan. Deze zijn thans ecater allen afgewikkeld, zoodat dus hieromtrent geen onzekere factoren meer bestaan en waardoor ook de sterkte van het reserve- fonds voor bijzondere doeleinden bekend is. De reserve bedraagt momenteel rond f 446.000. Wij achten het zeer zeker verdedigbaar hiervan voor het jaar 1934 een gede'elte, groot f 150.000.aan te wenden. In dit geval zal belastingverhooging niet noodig zijn, indien althans de belastingopbrengst met onze raming overeenstemt.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 35