57 1933. belang van de vestiging»van nieuwe inwoners en van de aantrekkelijklieid van onze gemeente a!s woonplaats, een gastarief te bezitten, dat de vergelijking met andere gemeenten kan doorstaan. Hij is dan ook van meening dat op dien grond invoering van een vastrechttarief dient plaats te hebben, doch ook het belang van het gas- bedrijf zeif eischt een vastrechttarief met een sterk ver- laagden eenheidsprijs, zuiks om het gasverbruik, dat den laatsten tijd een achteruitgang vertoont, weder te be- vorderen. Na kennis genomen te hebben van het rapport van genoemden Directeur, waren wij van meening, dat voor onze gemeente zoowel voor gewoon gas als voor muntgas een tarief kan worden vastgesteld van 6 cent per M3, benevens een vast recht van f2. per maand. De verbruiksbasis komt dan te liggen bij 600 M3. Zij, die meer gebruiken of gaan gebruiken, genieten dus van dit tarief aanmeikelijk voordeei. Wanneer het tarief in dit geval voor gewoon en voor muntgas gelijk zal zijn. behoort het dit cok te wezen voor verbruikers die niet van het vastrechttarief kunnen profiteeren. Wij zouden dan ook voor het muntgas het tarief van 11 op 10 cent willen brengen. Zooals wij reeds opmerkten, is ook dit punt meerdere malen aan de orde geweest. Wij hebben ons tevoren met gelijk- stelling in prijs van gewoon gas met muntgas niet kunnen vereenigen op voor ons deugdelijke gronden. Van invoering van een vastrechttarief zal echter steeds een belangrijke groep verbruikers geen voordeel ge- nieten. Alleen de verbruikers boven een zekere ver- bruiksbasis hebben daarvan voordeel. Het komt ons voor, dat dit in de tegenwoordige omstandighedtn tegenover de kleinere verbruikers niet te verdedigen is, hoewel te berekenen valt, dat de winst van het bedrijf door de grootere verbruikers wordt opgebrac ît. Wij zouden daarorn de k'einere verbruikers willen tegemoetkomen door verlaging van den prijs van het muntgas met 1 cent per M3. Hierdoor wordt deze categorie eenigermate bevoorrecht boven de verbruikers van gewoon gas beneden 600 M3, doch dit is zeer ygoed te motiveeren, doordat het gebruik van petroleum in de kringen van de muntgasverbruikers een ernstig gevaar is voor het gasdebiet. Wij hebben deze wijzigingen van het tarief, waarvan de kosten op f 14.000.geraamd worden, in de ontwerp-begrooting voor het gasbedrijf doen verwer- ken, zoodat het winstcijfer van dit bedrijf daarmede is beïnvloed en waardoor dit dan ook aanzienlijk lager is dan voor 1933 werd geraamd. Daartegenover kan

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 38