57 1933. echter worden medegedeeld, dat de winst van het electriciteitsbedrijf ongeveer f 10.000.hooger kan worden geraamd dan voor 1933. Voor de wijziging van het gastarief, waaruit tevens eene kleine wijziging voortvloeit van de gas-, duin- water- en electriciteitsverordening, bieden wij U hierbij ontwerp-besiuiten ter vaststelling aan. Het is verder ons voornemen, orn het tarief van het gas voor industrieele doeleinden met ingang van het volgend jaar met 1 cent per M3 te verlagen en dit dus te brengen op 5 cent per M3, ten einde de in- dustrie op deze wijze tegemoet te komen en om ook hier te trachten het gasverbruik te bevorderen. De hierboven aangegeven wijzigingen in het gas- tarief hebben een punt van beiiandeling uitgemaakt in de Commissie voor de Bedrijvcn, Deze kan zich, blij- kens ingekomen advies, met deze voorstellen geheel vereenigen, met dien verstande, dat een der leden slechts dan zijn instemming kan betuigen met verlaging van den p.rijs van het muntgas met 1 cent per M3, wanneer ook ten opzichte van de verbruikers van ge- woon gas beneden 600 M3 eene verlaging met 1 cent per M3 zou plaats hebben. Nu dit niet het geval is, kan dit lid zicli met verlaging van den prijs voor het muntgas niet vereenigen. Ons College kan evenwel geen vrijheid vinden tot dit laatste te adviseeren, omdat dan de tariefswijziging een te groot financieel offer van de gemeente zou vergen, terwijl wij er hierbij tevens nog eens op wij- zen dat de winst van het gasbedrijf afkomstig is van dc grootere verbruikers, zoodat het een grond van billijkheid heeft om, wanneer daarvoor gelegenheid bestaat, deze verbruikers het eerst tegemoet te kornen. Dat wij bij de wijziging ook de muntgasverbruikers betrokken hebben, deden wij om de eerder genoemde redenen. Ten opzichte van de begrooting voor het gasbedrijf merken wij verder nog op, dat de laatste jaren van de winst f 10.000.— werd gereserveerd. Tengevolge van de voorgestelde tariefswijziging wordt echter de winst aanzienlijk lager geraamd, terwijl bovendien eene extra afschrijving zal kunnen plaats hebben van>ongeveer f 10.000.—, omdat volgens de betrekkelijke voorschrif- ten de afschrijving ten minste gelijk moet zijn aan de verplichte aflossing, een maatregel dus waardoor het bedrijf financieel sterker komt te staan. Deze beide motieven, gevoegd bij het feit, dat zulks ook ten be-

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 39