52 26 October 1933. BIJDRAGE SCHOOLGELD R.K. GYMNASIUM. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 28 Mei 1925, no. 35, werden wij gemachtigd met het Bestuur van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal eene regeling te treffen inzake de toelating van leerlingen uit onze gemeente op dat Lyceum. Deze regeling is hierop gebaseerd, dat door het Lyceum aan de ouders een schoolgeld in rekening wordt gebracht tot een gelijk bedrag als verschuldigd zou_ zijn, indien de Verordening op de heffing van retributiegeld van toepassing was. Hetgeen op die wijze door het Lyceum voor ieder der leerlingen min- der aan schoolgeld wordt ontvangen dan f400.per jaar, wordt door de gemeente aan het Lyceutn ver- goed. Deze regeling is intusschen ook reeds op andere scholen van toepassing verklaard. Het R.K. Gymnasium voor Meisjes, „Sancta Maria", te Haarlem, opgericht 1 September 1931, heeft zich met een verzoek tot ons gewend om voor deze school eene zelfde regeling te willen treffen. Wij meenen, dat de motieven welke gcgolden heb- ben voor de regeling met het Kennemer Lyceum en andere schölen, ook thans nog aanwezig zijn en dat er dus ook thans aanleiding bestaat om een soortgelijke regeling met meergenoemd Gymnasium te treffen. Het aantal leerlingen waarvan de ouders in onze gemeente woonachtig zijn bedraagt 10. Wij stellen U daarom voor bijgaand ontwerp-besluit te bekrachtigen. Heemstede, 18 October 1933. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 7