64 7 December 1933. VERORDENING RANGEN ENZ. POLITIEPERSONEEL. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 30 Juni 1932, no. 44 is vastge- steld de verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie. Deze verordening behoeft, volgens art. 223, 3e lid der gemeentewet, de Koninklijke goedkeuring. Uit een bij ons ingekomen schrijven van den Commissaris der Ko- ningin in deze provincie is ons gebleken, dat genoem- de verordening den Minister van Binnenlandsche Zaken tot enkele opmerkingen aanleiding heeft gegeven. Wij hebben daarover met de Commissie van Overleg voor het Gemeentepersoneel, groep Politiepersoneel, overleg gepleegd. Met de veranderingen, waarover hieronder nadere mededeelingen worden gedaan, kan gemelde Commissie zich vereenigen. In artikel 1 wordt thans opgesomd waaruit het po- litiepersoneel „ten hoogste bestaat". De Minister acht hiermede de aantallen niet voldoende bepaald. In de nieuw voorgestelde redactie hebben wij dit bezwaar ondervangen. De Minister is verder van meening, dat eene hooge bezoldiging als in Heemstede moeilijk kan worden ver- dedigd en dat deze tot een lager niveau moet worden terug gebracht, zulks op grond van de vergelijking van de bezoldiging met die in andere gemeenten. Wij meenen dat de bezoldiging voor nieuw perso- neel kan worden bepaald als in artikel 3 is aangege- ven. Ter voorkoming van onbillijkheid gaf de Minister te kennen, dat voor de thans in functie zijnde ambte- naren de thans geldende bezoldigings-regeling in een overgangsbepaling gehandhaafd zou kunnen worden. Wij hebben deze overgangs-bepaling opgenomen in artikel 48. De kleedingtoelage voor den Inspecteur van Politie bedroeg aanvankelijk f 125.Later is deze verhoogd tot f 175.Voorgesteld wordt deze toelage weer op het oude bedrag van f 125.te bepalen. Tegen de in artikel 7 geregelde vergoeding voor overwerk heeft de Minister geen bedenking, mits het

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 1