3 25 Januari 1934. AANLEG GEDEELTEN SWEELINCKPLEIN EN FRANZ SCHUBERTLAAN. Aan den Raad. Door den heer W. van Oosten c.s. is ons vezocht om van gemeentewege over te gaan tot den aanleg van een gedeelte ter geraamde oppervlakte van 720 M2 van het Sweelinckplein en van een gedeelte ter geraamde oppervlakte van 1160 M2 van het op dit piein geprojecteerde plantsoen. Adressanten verklaarden zich bereid de voor dezen aanleg bestemde en hen in eigendom toebehoorende gronden om niet aan de ge- meente over te dragen en een bedrag van f 2650. in de kosten van aanleg bij te betalen. De totale kos- ten van aanleg zullen f 6350.bedragen, zoodat voor rekening van de gemeente een bedrag van f3700. overblijft. Deze verdeeling van kosten achten wij bil- lijk, omdat de kosten van plantsoenaanleg als regel voor de helft door de gemeente worden gedragen en voorts naar verhouding op de omliggende terreinen dienen te drukken. Van de bijdrage ad f3700.door de gemeente te betalen, zal te gelegener tijd weer een gedeelte worden verhaald op de overige aanliggende eigenaren, wanneer tot aanleg van het overige gedeelte van het plantsoen wordt besloten. Het komt ons verder gewenscht voor om thans ook over ter gaan tot den aanleg van een gedeelte der Franz Schubertlaan, op de kaart geel gekleurd, alsmede van een gedeelte van het zoo juist genoemde plant- soen, op de kaart groen gekleurd. De kosten van dezen aanleg, tengevolge waarvan ongeveer 2390 M2 bouw- terrein voor de gemeente beschikbaar komt, zullen ongeveer f 4450.bedragen. Uitgevoerd in werkver- schaffing zullen de kosten van bovengenoemde werken rond f 2500.— meer bedragen, terwijl het arbeidsloon in werkverschaffing, geraamd is op plm. f4400. De Commissie voor het Grondbedrijf en de Com- missie van Openbare Werken, kunnen zich, blijkens hun voor U ten Raadhuize neergelegd advies, met dit voorstel vereenigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 5