22 Februari 1934. 4 hetzij een rang bekleeden, hetzij het bewijs van voor- geoefendheid hebben verworven. Artikel 25f. Op den werkman, die in tijdelijken dienst is aan- gesteld, zijn de bepaüngen, vervat in de artikelen 25c, 25d en 25e, slechts van toepassing tot en met den dag, waarop de burgerlijke betrekking zou zijn beëin- digd, indien hij daaraan niet door den militairen dienst zou zijn onttrckken. VI. Artikel 25g, le lid. In plaats van „de loonen bedoeld onder 1 en 2 van dit artikel" te lezen „de vergoedingen bedoeld in de artikelen 25c, 25d, 25e en 25f Het woord „bovenbedoeIden" wordt vervangen door „den". VII. Na artikel 36a in te voegen de artikelen 36b, 36c, 36d en 36e, luidende als volgt Artikel 36b. 1. Aan den werkman kan eervol ontslag worden verleend op grcnd van revoluticnnaire gezindheid. 2. Onverminderd het bepaalde in het eerste lid, kan voorts eervol ontslag worden verleend aan den werknran, die Iid is van eene vereeniging, waarvan de Voorzitter van den Raad van Ministcrs, ingevolge artikel 97b van het Algemeene Rijksambtenarenregle- ment verklaard heeft, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft, of de nriddelen, die zij aanwendt, ten aan- zien van den ambtenaar in 's Rijks dienst de behoor- lijke vervulling van zijn plicht a!s ainbtenaar kan in gevaar brengen of schaden, of die op eenigerlei wijzc medewerking of steun verleent aan een zoodan'ge vereeniging of aan van haar uitgaande actie. Artikel 36c. 1. De werkvrouw. die in het huwelijk treedt, wordt met ingang van den dag van haar huweli.k ontslagen. 2. De in het eerste lid gestelde regeling lijdt uit- zondering a. wanneer de betrokkene den 45-jarigen leeftijd heeft vervuld

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 18