51 28 Juni 1934. iijst ligt op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage, terwijl afdrukken daarvan tegen den kostenden prijs verkrijgbaar worden gesteld. Een afdruk of een uittreksel daarvan wordt aan e!k der eigenaren, die in de kadastrale registers als zoo- danig bekend staan en aan de ingeschreven hypotheek- houders toegezonden. Artikel 4. Van een besluit van Burgemeester en Wethouders, waarbij een gebouw, een gedeelte daarvan, een kunst- werk of een terrein op de lijst is geplaatst, staat aan den eigenaar beroep open bij den Gemeenteraad. Het daartoe strekkend beroepschrift moet worden ingediend binnen dertig dagen, nadat hem een afdruk of uittreksel van de lijst is toegezonden. De Raad beslist op dit beroepschrift binnen dertig dagen nadat dit in zijn vergadering is ingekomen. Artikel 5. Het is, behoudens vergunning van Burgemeester en Wethouders, verboden een gebouw, een gedeelte daarvan of een kunstwerk, dat door Burgemeester en Wethouders op de in artikel 1 bedoelde lijst is ge- plaatst, geheel of gedeeltelijk te sloopen, te verplaat- sen, uiterlijk te veranderen of aan het oog te onttrek- ken of een op die lijst geplaatst terrein geheel of gedeeltelijk af te graven. Bij het verzoek orn vergunning zendt de eigenaar duidelijke teekeningen en (of) een toelichtende be- schrijving in drievoud aan Burgemeester en Wethouders ter goedkeuring in. Indien Burgemeester en Wethouders de teekeningen en (of) de beschrijving onvoldoende achten. kunnen zij den eigenaar, mits binnen dertig dagen nahetinkomen van die stukken, uitnoodigen deze op door hen aan te geven wijze aan te vullen. Het in lid 1 gestelde verbod geldt niet voor terrein- afgravingen, welke door een waterschap ter onmid- dellijke vervulling van zijn taak worden bevolen of uitgevoerd, dan wel rechtstreeks geschieden ter vol- doening aan de keur van een waterschap of aan krachtens de keur gestelde eischen. De vergunning, bedoeld in het eerste lid, is niet vereischt, voor zoover voor de voorgenomen werk- zaamheden reeds vergunning op grond van artikel 1 der Woningwet vereischt is.

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 18