55 28 Juni 1934. PENSIOENVERHAAL EN TIJDELIJKE KORTING OP LOONEN EN SALARISSEN. Aan den Raad. Bij de wet van 31 Mei 1934, Stbl. no. 281, is wij- ziging gebracht in de Pensioenwet 1922, Stbl. no. 240. Deze wijziging komt o.a. hier op neer, dat, waar te voren verhaal van een gedeelte der pensioenbijdragen welke de gemeente voor haar personeel verschuldigd is, toelaatbaar, doch niet verplichtend was, thans im- peratief is voorgeschreven, dat op de betrokken amb- tenaren verhaal wordt toegepast. Het percentage dat verhaald moet worden, is voorts verhoogd en nu ge- bracht van 3 pCt. op 4!^ pCt. voor eigen pensioen en 5lj pCt. voor weduwen- en weezenpensioen, dit laatste beperkt naar een grondslag van ten hoogste f 3000.—. s In onze gemeente heeft tot nu toe geen verhaa! van pensioenbijdragen plaats. De wetswijziging beteekent dus in wezen een verlaging met genoemde percentages. Er is echter ook van kracht Uw besluit van 15 De- cember 1932, no. 89, gewijzigd 27 April 1933, tot toepassing van eene tijdelijke korting op de salarissen en loonen. Een der organisaties van gemeente-personeel heeft in een en ander aanieiding gevonden bij het Georga- niseerd Overleg een voorstel in te dienen, otn met ingang van den dag van inwerkingtreding der wets- wijziging, 1 Juli 1934, de tijdelijke korting in te trek- ken. In een gehouden vergadering van de Commissie van Overleg, groep ambtenaren en werklieden, is over dit voorstel overeenstemming bereikt, echter met dien verstande, dat de tijdelijke korting alleen voor het 2e halfjaar 1934 buiten werking wordt gesteld. Ook de groep politiepersoneel kan zich ntet een en ander vereenigen. Wij achten deze vermindering van de loonen en salarissen met het volledig pensioenverhaal voor het komende half jaar voldoende. Bij de vaststelling van de gemeente-begrooting voor het ioopende jaar kon door het gemeente-personeel worden verwacht dat in zijn positie geen verandering zou komen. Niettemin

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 27