70 27 September 1934. 2e VOORSCHOT WONINGBOUWVEREENIGING „HEEMSTEDE's BELANG". Aan den Raad. Het ts U bekend, dat met ingang van 1 Mei j.l. de huren voor de woningen van de Woningbouwvereeni- ging „Heemstede's Belang" niet onbelangrijk zijn ver- laagd. Na de totstandkoming van die huurverlaging îs ernstig gepoogd, de woningen, welke tevoren leeg waren of welke leeg zouden komen, te verhuren. Uit ons door het Bestuur gedane mededeelingen is echter gebleken, dat het resultaat van de huurverlaging met evenredig is aan de verwachtingen, welke men daar- omtrent had en dat, niettegenstaande voor de verhuring de noodige reclame is gemaakt, nog een groot aantal woningen leeg staat. De verlenging van den termijn, waarin het voorscnot moet worden terugbetaald, heeft voor de Vereeniging een lastenvermindering medegebracht van rond f 2700.— per jaar. Ondanks het feit, dat deze vermindering voor het geheele jaar 1934 werkt en dat over de eerste vier maanden van 1934 nog de oude hoogere huren golden, zal, naar de verwachting van het Bestuur, de exploi- tati'e dit jaar nog een belangrijk tekort opleveren. Het Bestuur ondervindt steeds meer, dat aan de woningen enkele bezwaren kleven, welke medebrengen dat het met het verhuren niet zoo gaat als men dit gaarne zou zien. Deze bezwaren komen in hoofdzaak hierop neer, dat de kamers te klein zijn, dat de wo- ningen er somber uit zien, in een donkere kleur zijn geschilderd en dat zij niet voorzien zijn van modern comfort, waar tegenwoordig in sterke mate op wordt gclet. Het Bestuur heeft overwogen, welke middelen nog aangewend kunnen worden om de aantrekkelijkheid te bevorderen. Hierover is ter plaatse een bespreking gehouden tusschen een deputatie uit het Bestuur en den Directeur van Openbare Werken, waarbij de con- clusie getrokken is, dat inderdaad door het treffen van verschillende maatregelen, de aantrekkelijkheid der wo- ningen kan worden verhoogd. Dit laatste heeft ook onze instemming en wij kunnen ons ook heel goecl

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 13