70 27 September 1934. vereenigen met het bij die besprekingen geopperde voorstel om de verbeteringen niet ineens over het ge- heele complex uit te voeren. Het verdient zeker aan- beveling om de hierna te omschrijven verbeteringen voorloopig te beperken tot de 22 woningen aan de Oostzijde van de Bosboom Toussaintstraat, plaatselijk genummerd 20 tot en met 62, om van de resultaten daarvan te laten afhangen of dezelfde maatregelen ook voor de andere woningen getroffen behooren te wor- den. De uit te voeren werkzaamheden, waaromtrent bij het gepleegde overleg overeenstemming werd ver- kregen, zijn de volgende: lo. Een gedeelte van het trottoir ter breedte van 1.50 M. te bestemmen voor voortuintjes bij de wo- ningen. waardoor het geheel een vriendelijker aanzien zal krijgen en waardoor de woningen vrijer worden, doordat zij niet meer direct langs de straat zijn gele- gen. Het trottoir is ter plaatse 3 Meter breed, zoodat nog 1.50 M. trottoir overblijft. Bij doorvoering van dit plan zal een gedeelte van het trottoir aan den openbaren dienst onttrokken moe- ten worden. Hiervoor zullen wij U in een volgende vergadering een ontwerp-besluit ter vaststeliing aan- bieden, nadat gelegenheid zal zijn gegeven tegen deze onttrekking bezwaren in te dienen. 2e. Aan de woningen genummerd 26 tot en met 56 8 dubbele erkers ter diepte van 0.60 M. aan te bren- gen. Hierdoor wordt aanmerkelijk gewonnen aan ruimte en licht voor de voorkamer, waaraan groot gebrek bestaat. 3e. Van de 6 overige woningen, nos. 20, 22, 24 en 58, 60 en 62 kunnen de houten ramen in de bene- den voorkamers vervangen worden door stalen ramen, aan te brengen in de bestaande houten kozijnen. Ook hierdoor zullen de voorkamers veel aan licht winnen. 4e. Het maken van aan- en afvoer voor stroomend water, benevens het plaatsen van twee vaste wasch- tafels in de woningen, die dit nog niet hebben. Tegelijk hiermede zouden gemaakt kunnen worden een aan- en afvoer voor stroomend water voor de badkamer, voor de gasleiding en het afvoerkanaal voor de geyser, zöô, dat de bewoners zelf desgewenscht een bad kunnen plaatsen.

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 14