70 27 September 1934. 5e. Het schilderen van de woningen aan de buiten- zijde in een lichte kleur. Afgezien van de veel vrien- delijker indruk welke dit zal geven, is het toch nood- zakelijk dat het buitenschilderwerk geschiedt. De kosten hiervan zijn te beschouwen ais gewoon onderhoud, zoodat hiervoor een gedeelte van het onderhoudsfonds bestemd kan worden. De kosten van de onder le tot en niet 4e genoemde werken worden geraamd op f 7000.waarin begrepen is het binnenschilderwerk, hetwelk voortvloeit uit het maken van erkers of het veranderen van ramen. Het Bestuur der Vereeniging heeft ernstig overwogen of thans wel een verzoek om een tweede voorschot aan de gemeente kon worden gedaan. Bij handhaving van den bestaanden toestand zou het exploitatietekort echter een veel grooter kapitaalverlies beteekenen. Het aantrekkelijke punt waar de woningen zijn gelegen wettigt het doen der uitgaven volkomen, terwijl het Bestuur verder van oordeel is dat de verbeteringen een zoodanige attractie zullen vornren voor nieuwe en ook voor de reeds gezeten huurders, dat verwacht kan worden, dat in de toekomst het klassepeil zal stijgen. Het Bestuur en ook wij achten het niet gewenscht om de woningen het karakter van middenstandswoningen te ontnemen, te meer, waar ook in dat geval verschil- lende verbeteringen niet achterwege zouden kunnen blijven. Wij ineenen dat genoemd bedrag van ten hoogste f7000.als tweede voorschot aan de Vereeniging behoort te worden verstrekt en dat daarvoor dezelfde voorwaarden kunnen gelden als voor het eerste voor- schot door U werden vastgesteld. Wij geven U daarorn in overweging, door vaststel- ling van bijgevoegd ontwerp-besluit, de Vereeniging in staat te stellen de noodig geachte verbeteringen, welke hiervoor zijn vermeld, aan te brengen. Heemstede, 19 September 1934. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 15