81 27 September 1934. SUBSIDIEAANVRAGE BEPLANTING PLANTSOENEN MET BLOEMBOLLEN. Aan den Raad. Zooals U bekend is, zijn de ingezetenen dezer ge- meente opgewekt om bij gelegenheid van de interna- tionale bloemententoonstelling „Flora 1935", bijzondere zorg aan hun tuinen te besteden. Wij meenen, dat de gemeente zelve daarbij zeker niet ten achter mag blijven en dat het op haar weg ligt om de openbare plantsoenen en perken eenigszins feestelijk aan te kleeden. De afd. Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor BloemboIIencultuur heeft zich bereid verklaard, de voor dit doel benoodigde bloetnbollen tegen zeer lagen prijs ter beschikking te stellen. Volgens de meening van den adviseur voor de plantsoenen, den heer G. Bleeker, kotnen de Iangs en op navolgende pleinen en wegen gelegen plantsoenen en perken hiervoor in aanmerking: Julianaplein, Heem- steedsche Dreef, Raadhuisplein, tuin terzijde van het Raadhuis, Valkenburgerplein, Herfstlaan, plantsoen oost- zijde spoorweghalte nabij Zandvoortschelaan, Roemer Visscherplein, Van Merlenlaan en Wipperplein. Met inbegrip van de bloembollen, bemesting, dek- tnaterialen enz. zal de uitvoering van dit plan ongeveer f 1500.kosten. Wij achten deze uitgave, als onderdeel van de re- clame voor de gemeente ten tijde van een zeer druk vreemdelingenverkeer, alleszins verantwoord. De Plantsoenen Commissie, die wij hierover raad- pleegden, deelt onze meening, met uitzondering van één lid, dat uit financieele overwegingen tegen dit crediet bezwaar heeft. Op grond van het vorenstaande noodigen wij U uit, nevensgaand ontwerp-besluit te willen vaststellen. Heemstede, 8 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 49