85 27 September 1934. UITVOERING WINKELSLUITINGSWET. Aan den Raad. De wet van 27 Juli 1934, Staatsblad no. 450, tot wijziging der Winkelsluitingswet, opent de mogelijk- heid, ten aanzien van een 5-tal categoriën winkels een regeling toe te passen, waarbij eenerzijds de bestaande verkoopgelegenheid op Zondag eenigermate wordt verruimd, anderzijds een verkoopgelegenheid in het leven wordt geroepen. Deze regeling kan inhouden le. dat winkeis, waar uitsluitend of in hoofdzaak hetzij visch, hetzij fruit, hetzij een of meer der navol- gende waren: brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te zamen met consumptie-ijs, ten verkoop in voorraad zijn, doch uitsluitend voor den verkoop onderscheidenlijk van visch, van fruit en van brood, banket, suikerwerk, chocolade en consumptie-ijs ge- durende ten hoogste zes achtereenvolgende uren ge- opend mogen zijn; 2e. dat voor winkels waar uitsluitend of in hoofd- zaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn, doch uitsluitend voor den verkoop van tabaksartikelen en winkels, waarvoor een vergunning, als bedoeld in artikel 1, onder e of onder g der Drankwet geldt, een verkoopgelegenheid gedurende ten hoogste vier achter- eenvolgende uren in het leven wordt geroepen. Bedcelde regeling zal slechts dan toepassing kunnen vinden, indien en voor zoover de Gemeenteraad ver- klaard heeft van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige buitengewone omstandigheden daartoe aanleiding geven. Deze verklaring zal slechts dan door den Gemeente- raad kunnen worden afgelegd, nadat belanghebbenden uit het betrokken bedrijf zijn gehoord. Te dien einde is dezerzijds met de betrokken win- keliers individueel contact gezocht. Hieruit is gebleken, dat met uitzondering van de winkeliers, die uitsluitend of in hoofdzaak fruit ver- koopen, een behoorlijke meerderheid der winkeliers uit de betrokken branches voor toepassing van bovenbe- doelde regeling is.

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 57