68 27 September 1934. PRESENTIEGELD VOOR LEDEN VAN DE STEMBUREAUX. Aan den Raad. Op 17 December 1928 liebben wij U een voorstel gedaan tot het toekennen van een presentiegeld aan elk lid van het stembureau voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. Dit voorstel werd ecliter niet aanvaard. Na amen- deering van dat voorstel, in dien zin, dat zou worden vergoed het Ioon dat door een lid wordt gederfd tot een maximum van f 1.per uur en f 10.per dag, voor zoover daarvoor een declaratie wordt ingezon- den, werd tot toekenning van presentiegeld besloten. Aanvankelijk werden, geheel overeenkomstig de be- doeling, welke aan het amendement ten grondslag had gelegen, slechts declaraties ingediend door hen, die loon derfden. Deze bedoeling werd echter spoedig uit het oog verloren, zoodat ook declaraties werden in- gezonden door stembureauleden w.o. ook raads- leden die naar onze meening geen loon derfden. Weigering van voldoening dezer declaraties is moei- Iijk, omdat het bij indiening daarvan zeer bezwaarlijk is te beoordeelen of betaling al dan niet gerechtvaar- digd is. Naar onze meening voldoet de thans geldende regc- ling van het presentiegeld dan ook niet. Wij achten het daarom gewenscht dat, gelijk door ons in 1928 werd voorgesteld, een presentiegeld wordt toegekend aan elk lid van het stembureau, zonder dat een declaratie behoeft te worden ingezonden. Het thans geldende tarief van f 1.per uur met een maximum van f 10.per dag, achten wij echter aan den hoogen kant, wanneer aandacht wordt ge- schonken aan het feit dat van gemeentewege con- sumptie voor de leden wordt verstrekt. Genoemde bedragen kunnen o.i. gevoegelijk worden verlaagd en gebracht op respectievelijk f0.85 en f8.50.

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 7