69 27 September 1934. le WIJZIGING VOORWAARDEN BEHEER EN EXPLOITATIE VAN WONINGEN. Aan den Raad. Eenigen tijd geleden is de Regeering er toe over- gegaan om de rente, van uit 's-Rijks kas verstrekte voorschotten voor woningwetbouw, welke meer dan 4 pCt. bedraagt, tot dit percentage terug te brengen, zulks met de bedoeling, dat de dientengevolge ver- kregen verinindering van exploitatiekosten, daar, waar verlaging van de huren van woningwetwoningen noo- dig is, ten volle tot dit doel zal worden aangewend. Voor een tweetal complexen brengt dit mede, dat de verschuldigde annuïteit aanmerkelijk verniinderd wordt. Met de besturen der betrokken vereenigingen wordt overleg gepleegd over de huurverlaging, welke tengevolge van deze Iastenvermindering zou kunnen worden toegepast. De verlaging behoeft de goedkeu- ring van de Regeering, zoodat overleg daannede ook noodig is. Behalve een huurverlaging voor de woningwet- woningen moet echter een verlaging van de huren der gemeentewoningen, welke in beheer zijn gegeven aan de woningbouwvereeniging „de Haemstede", wen- schelijk worden geacht. Volgens de verordening rege- lende de voorwaarden waarop wij woningen in beheer en exploitatie kunnen geven, inoet voor ieder complex een aïzonderlijke balans en exploitatierekening worden opgemaakt. Deze exploitatierekening moet dus worden nagegaan om te zien of huurverlaging mogelijk is. Niet van alle 3 complexen is dit echter het geval, omdat van 2 complexen het batig saldo over het jaar 1933 slechts een zeer gering bedrag uitmaakt. Daar staat echter tegenover dat alle 3 complexen beschikken over eene reserve, welke gevormd is met de batige saldi van afgeloopen jaren. Wij zijn van meening, dat de tijdsomstandigheden er alleszins aanleiding toe geven om deze reserve, mits verdeeld over een flinke periode, voor huurverlaging te benutten. Daardoor wordt het tevens mogelijk de huren van alle 3 com- plexen te verlagen, terwijl, indien alleen met de exploitatieuitkomsten over het laatste jaar rekening

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 9