91 25 October 1934. WIJZIGING OVEREENKOMST MIDDELBAAR- EN VOORBEREIDEND HOOGER ONDERWIJS. Aan den Raad. Bij eene bespreking welke het vorig jaar vanwege het gemeentebestuur van Haarlem werd gehouden niet vertegenwoordigers van gemeenten, waaruit kinderen de openbare inrichtingen voor middelbaar- en voorbe- reidend hooger onderwijs te Haarlem bezoeken, werd mededeeling gedaan van het besluit inzake het naleven van de rijksvoorwaarden voor het verkrijgen van sub- sidie voor die scliolen. Uit de besprekingen viel de verwachting te constateeren dat rijkssubsidie zou wor- den ontvangen. Indien dit inderdaad het geva! geweest zou zijn, zou de bestaande overeenkomst inzake toe- lating van leerlingen uit onze genreente op gemelde scholen vervallen, Dan zou dus niet meer de contractu- eele bijdrage van f 500.per leerling verschuldigd zijn, doch eene bijdrage van 50 pCt. in de netto- kosten per leerling. Uit eene informatie bleek ons Iater, dat vrij zeker geen gelden voor subsidie op de staatsbegrooting 1934 zouden worden uitgetrokken, zulks met het oog op 's-Iands zorgelijke financieele omstandigheden. Deze mededeeling heeft ons aanleiding gegeven ons nret het gemeentebestuur van Haarlem te verstaan over aanzienlijke verlaging van de bijdrage per leerling. Motief hiervoor was in de eerste plaate de aanzienlijke verlaging van de kosten per leerling als een gevolg van het aanvaarden der rijksvoorwaarden en in de tweede plaats de medewerking welke in 1930 door onze genreente werd verleend onr te konren tot ver- hooging der bijdrage. De bijdrage bedroeg aanvankelijk f 400.per leer- ling. Uit cor'respondentie daarover valt af te leiden dat de kostprijs toen ongeveer f 700.— per leerling bedroeg, zoodat de bijdrage daarvan 4/7 gedeelte was. Het feit, dat de kostprijs belangrijk hooger was dan f400.en de onrstandiglreid dat Haarlenr een 2-taI nieuwe scholen moest bouwen, was aanleiding, om de bijdrage met ingang van 1 September 1931 te ver- hcogen tot f500.per leerling. Voor zoover ons

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 11