90 25 October 1934. SCHOOLGELDVERORDENINGEN LAGER ONDERWIJS. Aan den Raad. De Koninklijke goedkenring op de verordening tot heffing van schoolgeid voor gewoon lager onderwijs, uitgebreid lager onderwijs en vervolgonderwijs vervalt met ingang van 1 Januari a.s. Reeds het vorige jaar werd door Gedeputeerde Sta- ten een opmerking gemaakt over de belastbare som van f 1000.beneden welke geen schoolgeld verschul- digd is. De verordening werd tenslotte, na een verde- diging onzerzijds nog voor één jaar goedgekeurd. Onmiddellijk na de goedkeuring werd ons echter namens den Minister van Binnenlandsche Zaken mede- gedeeld, dat bij de nieuwe vaststelling van de veror- dening er rekening mee moest worden gehouden, dat het hoogervermelde bedrag van f 1000.—, zou moeten worden teruggebracht op f800. Hierop is door ons opnieuw een uitvoerige verde- d'ging gegeven van het in de verordening vermelde bedrag van f 1000.waarop zijne Excellentie de Minister van Binnenlandsche Zaken, na overleg met Gedeputeerde Staten, heeft te kennen gegeven, dat naar zijn meening geen bazwaar behoeft te bestaan om voor onze gemeente de bovenvermelde grens op f900.— te bepalen. Teneinde opnieuw de Koninklijke bewilliging te verkrijgen op de verordening, wordt door ons voor- gesteld de klasse 1 van het tarief, vermeld in art. 3, eerste lid, te veranderen in dier voege, dat voor „f 1000.— tot f 1.200.—wordt gelezen „f900.tot f 1.200.en het tweede lid van dit artikel te doen luiden „Indien het belastbaar inkomen f900.— of minder bedraagt, is geen schoolgeld verschuldigd". Overigens behoeven in de bestaande verordening geen wijzigingen te worden aangebracht. Wij bieden U hierbij de verordeningen op de hef- fing en invordering ter vaststelling aan. De met den Minister gevoerde correspondentie ligt voor Uwe leden ter inzage. Heemstede, 10 October 1934. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 1