113 December 1934. BEGROOTINGEN 1935. Aan den Raad. Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij aan te bieden de ontwerp-gemeentebegrooting, met de daarbij be- hoorende ontwerp-begrootingen voor de takken van dienst en van den dienst voor Maatschappelijk Hnlp- betoon, allen voor het jaar 1935. De ontwerp-gemeentebegrooting sluit, wat den ge- wonen dienst betreft, in totaal met f 1.883.172.69 en wat den kapitaaldienst betreft met f 1.905.610.— Levert de samenstelling van de begrooting toch reeds vaak moeilijkheden op, deze worden nog groo- ter wanneer tijdens de samenstelling van Regeerings- wege maatregelen worden aangekondigd, welke de financiën der gemeenten beïnvloeden. Dit is thans voor een tweetal maatregelen in zeer ernstige mate het geval, hoewel van één dezer de nadeelige gevolgen voor onze gemeente zich eerst in de voigende jaren zullen laten gevoelen. Wij hebben het oog op de door de Regeering voor- gestelde wijziging van de wet regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten en op de instelling door het Rijk van een Werkloosheids- subsidiefonds. Het is U bekend dat de uitkeering, welke onze gemeente voigens de wet regelende de financieele verhouding uit het gemeentefonds ontving, eerst ver- minderd is met 3 pCt. van de wedden en loonen van het vaste personeel. Krachtens een iatere wettelijke bepaling wordt de uitkeering over het jaar 1934/35 voor onze gemeente verminderd met 28 pCt. Bij de totstandkoming van deze wijzigingswet, welke een tijdeiijk karakter droeg, werd een definitieve wijziging in uitzicht gesteld. Het wetsontwerp voor deze wijzi- ging is onlangs ingediend. De grondslagen voor de berekening van de uitkeering ondergaan wijziging, terwijl een garantiebepaling maakt dat de vermindering niet te groot'is. In uiterlijk 10 jaren moeten de gemeenten zich aan de nieuwe uitkeering aanpassen. Uit een bij- lage bij het wetsontwerp blijkt, dat de nieuwe uitkee- ring voor onze gemeente over 1935/36 zal bedragen

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 1