10 31 Januari 1935. digen is en dat dus maatregelen beraamd rnoeten worden om voor deze woningen eveneens een verder- gaande huurverlaging te kunnen invoeren. In de verordening regelende de voorwaarden voor het beheer van gemeentewoningen is bepaald, dat de aflossing in 50 jaren moet geschieden, terwijl de rente, waar de annuïteiten naar berekend zijn, voigens Uwe besluiten bedragen 4| pCt., 4\ pCt. en 4} pCt. O.i. is in de bijzondere omstandigheden een voldoende reden gelegen om ten opzichte van deze beide punten de rnaatregelen der Regeering te volgen, Als een gevolg daarvan zullen de annuïteiten welke voor de 3 complexen verschuldigd zijn, ongeveer f5200.— lager worden. Wanneer daarnaast het overschot op de exploitatie, alsmede een gedeelte van de bestaande reserve wordt aangewend voor huurverlaging, kunnen ook de huren voor deze complexen een zoodanige verlaging ondergaan dat de verhouding tot de huren der Woningwetcomplexen meer normaal wordt. Nu de meergenoemde voorwaarden voor het beheer van gemeentewoningen, gewijzigd moeten worden, meenen wij dat ook artikel 15 wijziging behoort te ondergaan. Dit artikel geeft aan ons de bevoegdheid de mini- mum huurbedragen te bepalen, terwijl de huur verder verband moet houden met het inkomen van den huur- der en diens gezinsleden. Dit laatste valt bezwaarlijk toe te passen, nu de huren aanzienlijk verlaagd zullen worden, omdat dan toch voor veel gezinnen de huren op grond van het inkomen hooger zouden moeten worden, waardoor het verband dat tusschen de huren bestaat, verloren raakt. Wij zouden echter het inkomen niet geheel buiten beschouwing willen laten, doch achten het dan juister om de woningen slechts te verhuren aan hen, wier inkomen in verhouding tot de lniur niet te hoog is. Het is echter wel bezwaarlijk om in dezen een algemeenen bindenden regei in de verordening voor te schrijven en zal eenige soepel- heid, ook ten opzichte van tegenwoordige bewoners betracht moeten kunnen worden. Wij steilen U daaronr voor de huurregeling aan ons over te Iaten, waarbij wij uit den aard der zaak over- 'eg zullen plegen met het Bestuur der Woningbouw- vereeniging „de Haemstede", welke de woningen in beheer heeft.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 26