11 31 Januari 1935. STEUN WONINGBOUWVEREENIGING „HET OUDE POSTHUIS". Aan den Raad. In Uvve Vergadering van 15 December 1932 deden wij U eenige mededeelingen over de financieele moei- lijkheden, die zich voordeden bij de exploitatie van de 22 woningen van de R.K. Midder.sfandswoning- bouwvereeniging „Het Oude Posthuis' alhier. Met Uwe medewcrking werd toen het plan van af- iossing voor de tweede hypothecaire leening gewij- zigd, tengevolge waarvan in 1933 een nagenoeg sluitende rekening werd verkregen. In 1934 werd de toestand echter steeds ongunstiger omdat de huren van iniddenstandswoningen zich in verder dalende lijn bewogen, tengevolge waarvan reeds geruimen tijd 5 huizen leegstaan. De moeilijkheid van het weder verliuren der leegstaande huizen wordt nog verhoogd door het gemis van geldmiddelen voor het in orde brengen der woningen, waarvoor de vereeni- ging een bedrag van plm. f 4000.noodig acht. De voortdurende verliezen op de exploitatie zonden tengevolge hebben, dat voornoemde bouwvereeniging binnen afzienbaren tijd niet meer in staat zou zijn aan haar verplichtingen te voldoen, tengevolge waarvan onze gemeente als borg voor de eerste en tweede hypotheek zou worden aangesproken. Dit gaf ons aanleiding te overwegen welke niaat- regeien hiertegen zouden kunnen worden genomen. Slechts twee middelen staan aan de gemeente ten dienste, öf tot likwidatie over te gaan öf te trachten de exploitatie voort te zetten op de voordeeligste wijze. Na berekening van de vermoedelijke verliezen bij executoriaien verkoop, kwam het ons niet wenschelijk voor hiertoe over te gaan, zoodat wij nader liebben overwogen op welke wijze de vereeniging kan wor- den geëxploiteerd. Wij hebben een berekening gemaakt van de lasten, wanneer aan de vereeniging een geldleening zou worden verstrekt van plm. f 159.000.—tegen een rente van 4 pCt., waardoor deze vereeniging in staat zou worden gesteld de thans Ioopende hypothecaire leeningen af te lossen en de woningen in een staat te brengen waardoor verhuring vrij zeker gewaarborgd is. Daarbij zijn wij uitgegaan van de gedachte, dat de afschrijvingsduur voor de gebouwen zou worden ge- steld op 75 jaren. De gebouwen bestaan op het eind

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 31