11 31 Januari 1935. van 1935 reeds 14 jaar, zoodat de leening zou kunnen worden afgelost in 61 jaar, in den vorm van gelijke annuïteiten. De hooger vermelde berekening gaf tot uitkomst de hierbij gevoegde exploitatieraming, waaruit U zal blijken, dat, wanneer tegelijkertijd de huren worden veriaagd er een jaarlijks tekort op de exploitotie over- blijft van plm. f 403.waarbij is gerekend op een voortdurende liuurderving voor een woning. Wij bespraken deze punten met de Financieele Commissie, die zich met onzen gedachtengang kon vereenigen. Zij achtte liet echter raadzaam, dat de nadeelige saldi op vorige rekeningen der vereeniging, die op het tijdstip van het tot stand komen der overeenkomst op plm. f 8.000,worden geschat over een zeker aantal jaren verdeeld voor rekening der gemeente worden genomen, zij het dan ook, dat de vereeniging zich ook voor dat bedrag tot terugbetaling moet verplich- teu. Wij kunnen ons met dit advies zeer goed veree- nigen en stelien U voor de oude verliezen aan de vereeniging uit te keeren, telken jare voor 1/10 ge- deelte van het totale bedrag der verliezen op 31 De~ cember 1935. Mocht Uw Raad zich hiermede kunnen vereenigen, dan achten wij het noodzakelijk, dat de Statuten der vereeniging zoodanig worden gewijzigd, dat de ge- meente de absolute zeggenschap krijgt over de samen- stelling van het bestuur eu dat de gang van zaken in de vereeniging voortdurend ondercontroie der ge- meente komt. Wij hebben de eer U voor te stellen te besluiten lo. aan de vereeniging een voorschot te verstrekken tot een bedrag van ten hoogste f 159.000. 2o. te beginnen met het dienstjaar 1936, het na- deelig saido op elke exploitatierekening ten laste der gemeente te nemen 3e, te beginnen met het jaar 1936 aan de veree- niging uit te keeren 1/10 gedeelte van de tot op 31 December 1935 geleden verliezen, alles onder de voor- waarden, neergelegd in het hierbijgaand concept-besluit. Heemstede, 23 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. va-n Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 32