60 27 Juni 1935. 3e WIJZIGING VOORWAARDEN BEHEER EN EXPLOITATIE VAN WONINGEN. Aan den Raad. Nadat de Regeering in den loop van het vorige jaar had besloten om de rente van de verstrekte voor- schotten voor Woningwetwoningen, welke hooger was dan 4 pCt., tot dit percentage terug te brengen, werd bij circulaire van 7 December 1934 door den Minister van Sociale Zaken medegedeeld, dat de aflossings- termijn van Woningwetvoorschotten, welke aanvankelijk op ininder dan 75 jaren was gesteld, zoodanig ver- lengd zou worden, dat de totale looptijd 75 jaren zou worden. Met dezeri maatregel werd beoogd een ge- legenheid voor verder gaande huurveriaging dan die welke uit de renteverlaging kon voortvloeien. De verlenging van de aflossing tot 75 jaren voor de Woningwetwoningen is voor ons aanleiding geweest om aan U het voorstel te doen (no. 10 van 1935) om ook voor de 3 complexen gemsente-woningen de af- lossing tot 75 jaren te verlengen. In Uwe Vergadering van 31 Januari 1935 ging U hiermede, alsmede met eene verlaging van de rente tot 4 pCt., accoord, Met het hieruit voor de complexen voortspruitende voordeel, gevoegd bij het overschot op de exploitatie en aangevuld met een gedeelte der bestaande reserve, zou een flinke huurverlagmg kun- nen worden toegepast. Door den voornoemden Minister is echter bij circu- laire van 9 Mei j.l. medegedeeld, dat tegen de ver- lenging van de aflossing voor de Woningwetwoningen tot 75 jaren in den kring der gemeentebesturen over- wegend bezwaar is gerezen. Na nadere overweging heeft de Regeering de verlenging daarom teruggenomen, doch heeft deze een extra bijdrage in uitzicht gesteld. Over een nieuwe huurverlaging voor deze woningen wordt reeds door ons overleg gepleegd met de be- sturen der betrokken vereenigingen. Bedoelde intrekking was voor ons aanleiding nader onder het oog te zien of de verlenging tot 75 jaren voor de gemeentewoningen moest worden geliand- haafd. Weliswaar is het niet noodzakelijk het nieuwe

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 11