80 3 September 1935. BIISLAG OP LOONEN IN DE BLOEMBOLLEN- BEDRIJVEN. Aan den Raad. De Minister van Sociale Zaken heeft bij circtdaire van 22 Juli 1935 een regeling getroffen, volgens welke een bijslag op de loonen van arbeiders in de bloem- bollenbedrijven kan worden gegeven, welke bijslag 50 pCt. bedraagt van het loonbedrag dat tn een bloembollenbedrijf boven een bepaald minimunibedrag is uitbetaald. Deze bijslag kotnt ten laste van de ge- meente en het werkloosheidssubsidiefonds, elk voor de helft. Tot deze regeling kunnen echter alleen toetreden de gemeenten in deze streek, die de van regeeringswege gegeven regels omtrent steunverleening en werkver- schaffing hebben aanvaard. Voor onze gemeente kan derhalve bedoelde regeling niet van toepassing worden verklaard. Het gevoig hiervan is, dat het voor de bloembollenbedrijven voordeeliger is, personeel in dienst te nemen, dat woonachtig is in gemeenten, die de bovenbedoelde bijslagregeling hebben aanvaard, dan arbeiders uit deze gemeente. De bloemistpatroons zouden er mitsdien voordeel bij hebben om ontslag aan Heemsteedsche arbeiders te verleenen. Deze ar- beiders zullen dan geheel op den steun, dus op de gemeente zijn aangewezen, daar zij noch hier, noch elders werk in hun vak kunnen vinden. De belangen, zoowel van de patroons als van de arbeiders, hebben ons doen overwegen, welke maat- regelen getroffen zouden kunnen worden om verbete- ring te brengen in den toestand, waarin zij, tengevolge van de door de aangrenzende gemeenten aanvaardde regeling, zouden kunnen geraken. Wij hebben daarom overleg gepleegd nret de Com- nrissie van toezicht op lret agentschap der Aibeidsbe- middeling, die, blijkens haar voor U ten Raadlruize ter inzage liggend advies, tnet ons van oordeel is, dat, nu de Rijksbijslagregeling zonder meer, niet kan wor- den aanvaard, het aanbeveling verdient, geheel voor eigen rekening, een bijslagregeling, als in de aangren- zende gemeenten geldt, in het leven te roepen.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 13