80 3 September 1935. Daar in deze materie, meer in het bijzonder .in Jret belang van de arbeiders, zeer spoedig handelend moet worden opgetreden, achten wij het niet wenschelijk, thans besprekingen te voeren over het aanvaarden van de rijksvoorschriften voor de steunverleening aan werkloozen. Immers, deze regeling zou, wanneer zij werd aanvaard, eerst over eenigen tijd kunnen irigaan inmiddels zouden echter de Heemsteedsche arbeiders zijn ontslagen. Omtrent deze steunregeling, welke wij thans wederom in nader onderzoek hebben genomen, kan zoo noodig later worden beslist. Een raming te geven van de kosten, welke uit deze bijslagregeling zullen voortvloeien, is niet mogelijk, omdat niet bekend is voor welke personen aanspraak op bijslag zal kunnen worden gemaakt. Wel is bekend, dat deze bijslag minder zal bedragen dan de uitkee- ringen, welke zouden moeten worden gedaan als de thans nog in loondienst zijnde, in deze gemeenle wo- nende bloemistarbeiders, zouden worden ontslagen. Wij stellen U mitsdien voor, een bijslagregeling, als bedoeld, te treffen, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Tenslotte deelen wij U nog mede, dat wij, teneinde ontslag van Heemsteedsche arbeiders te voorkomen, reeds toezegging omtrent loonbijslag hebben gedaan, in het vertrouwen, dat U, ongeacht de beslissing, welke op ons voorstel wordt genonren, Uwe goedkeuring daaraan niet zult onthouden. Heemstede, 28 Augustus 1935. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Seeretaris, P. Westra, I.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 14