91 31 October 1935. BOUW TRANSFORMATORSTATION. Aan den Raad. De aanzienlijke uitbreiding der bebouwing langs de Heemsteedsclie Dreef en de ten oosten hiervan gelegen straten, maakt liet noodig, dat wordt overgegaan tot den bouw van een transformatorstation tot voeding van het laagspanningsnet in dit gedeelte der gemeente, Het hoogspanningsnet is zoodanig ontworpen, dat dit station zal worden ingeschakeld in den geprojecteerden nieuwen hoogspanningskabel, welke zal loopen van liet transformatorstation in de Pieter de Hooghstraat, naar het schakelstation in den Cloosterweg. Zoodra de nieuwe brug aan het zuiden van de Pieter de Hoogh- straat gereed is, kan worden overgegaan tot den aan- leg van dezen hoogspanningskabel, althans het gedeelte van het station Pieter de Hooghstraat tot aan het ge- projecteerde nieuwe station, Het is gewenscht, dat dan het nieuwe transformatorstation reeds geheel ge- reed is, zoodat dit onmiddellijk na het leggen van den kabel in bedrijf kan worden genomen. Voor den bouw van een nieuw station kan worden gebruikt een strookje grond van het Grondbedrijf, gelegen aan de Johan Wagenaarlaan bij de Wagner- kade, dicht bij de te bouwen brug. Dit is van be- lang met het oog op het groot aantal laagspannings- kabels, dat door dit station gevoed zal moeten worden en die daar ter plaatse een natuurlijk knooppunt hebben. De bouwkosten worden geraamd op f 3000.— en de kosten van inrichting op f 2000.—. De kosten van den grond zullen verband houden met de breedte van de strook, welke voor den bouw noodig is. Voorloopig worden deze kosten geraamd op f 1000.—. Tenslotte zullen uit een en ander voortvloeien de kosten van aanleg van een hoogspanningskabel, ge- raamd op f2500. Wij hebben over een en ander overleg gepleegd met de Commissie voor de Bedrijven, welke zich met het verleenen van het benoodigde crediet kan ver- eenigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 13